Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie do Mirków zorientowanych w #narty. Jakie narty polecacie dla niebieskiego 182 cm jeżdżącego od 2 sezonów? Aktualnie próbuje jeździć na nartach Elan Waveflex 12 176 cm, ale wydaje mi się że są one dla mnie zbyt zaawansowane. Ciężko mi nad nimi zapanować, a wydaje mi się że po dwóch sezonach powinienem sobie w miarę radzić. Jak zaczynałem na nartach z wypożyczalni wydaje mi się że było łatwiej. Dla tego zastanawiam się nad zmianą na coś bardziej dla początkujących. Co z nowych nart byście polecili?
#kiciochpyta
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blockosky: a jakie masz buty? Narty zostaw bo są ok, chyba że sa uszkodzone.
Wczesniej moglo być łatwiej bo zapewne wybrałeś łatwiejsze trasy. To co udawalo sie na niebieskiej nie zawsze przejdzie na czerwonej trasie. Bardzo czesto u samouków tak bywa, bo na łatwych trasach bez problemu można jechać 'siłowo'.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melba: buty Head, nie wiem dokładnie jakie, ale wydaje mi się że są ok, raczej brak luzów, dobrze dopasowane. Buty były kupowane nowe pod okiem specjalisty. Narty dostałem od kumpla, który jeździ bardzo dobrze. Co do samouka to się zgadza :P
@blockosky: Kup sobie krótsze narty, slalomowe 165 cm. Raczej amatorskie, żeby były miękkie. Nie wiem na jakim etapie jesteś, ale ustawiaj się praktycznie w poprzek stoku i z jednego końca na drugi staraj się przejechać stając tylko na zewnętrznej narcie (tej od dołu stoku). Najlepiej weź sobie godzinę z instruktorem, który ładnie śmiga bo złych nawyków trudno się później oduczyć.