Wpis z mikrobloga

Przyjazd na 7:00 na Smugową, 30 osób przede mną w kolejce, wciskanie się po biletomatu, dostanie numerka, rejestracja powolna "bo prawo się zmieniło i testujemy na państwu ", po zarejestrowaniu rzut oka na biletomat i "156 osób w kolejce do rejestracji". A i tak najlepszy był facet który "Społecznie poprosił" o nie przeciskanie się. Chyba mu się czasy młodości przypomniały i kolejki po pomarańcze. Ten wydział Komunikacji na smugowej to zresztą taki trochę PRL-Bis, aż się dziwie, że wpadli na pomysł i zrobili parkingi przy wydziale komunikacji, spodziewałbym się, że zrobią go np. na Piotrkowsiej 104 tak by nikt nie mógł dojechać i zaparkować.
#lodz #prlbis
  • 15
Przyjazd na 7:00 na Smugową, 30 osób przede mną w kolejce


@kepak: po cholerę stać tam w kolejce, skoro można zarejestrować miejsce przez internet? Wiem, że to nie rejestracja pojazdu przez internet, ale skraca czas pobytu w urzędzie do max. 30 minut.
@Xizor: Jeszcze nie dawno rezerwacja działała tak, że można było zarezerwować miejsce na za miesiąc i to pod warunkiem, że rezerwacji dokonano rano, bo w południe nie było już miejsc. Teraz widzę są lepsze terminy ale sprawdzałem 31.12 i nie było żadnych terminów.
@kepak: na 7? Chłopie, tam to od zerowej trzeba koczować ( ͡º ͜ʖ͡º) zamiast chodzić do zoo, wystarczy do wydziału podjechać i zobaczyć jak zwierzęta walczą. Dlatego polecam rezerwację przez internety. Konkretny dzień, konkretny przedział godzinowy. Wchodzisz jak Pan gdy stado lemingów od kilku godzin czeka a piana z pysków cieknie niemiłosiernie. Polecam
@Xizor: Widzisz, jeszcze do niedawna można było sobie pozwolić na małą zwłokę z rejestracją. Teraz jakbym np. kupił samochód 1.01 , za rejestracje wziął się np. 4.01 to z terminem na 4.02 zapłaciłbym 1000 zł
@SeriousDude Mnie, mimo umowionej godziny stado wściekłych januszy nie chciało przepuścić do drzwi. Normalnie dochodziło do rekoczynów. Jednemu musiałem z łokcia #!$%@?ć, a ochroniarz mnie doslownie wciagal za rękę do środka.
@amath: @SeriousDude:

Od 1 stycznia 2020 r. na załatwienie formalności związanych np. z przerejestrowaniem zakupionego przez nas używanego samochodu będziemy mieli 30 dni. Niedotrzymanie tego terminu może nas słono kosztować - od 200 do nawet 1000 zł. Przepisy dotyczą umów zawartych po 1 grudnia 2019.


Po 1 grudnia 2019. Radzę dokładnie sprawdzić i się dopytać koledzy, żeby Wam czasem nie dołożyli kary ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zawodowy_Janusz: tak słyszałem o tym grudniu, na szczeście ostatnie co kupiłem to początek listopada :)

kurde jak mi dołożą karę to się będę sądził z dziadami, nie dość że na każdym kroku płacę podatki to jeszcze gówno kara nie wiem za co
@Zawodowy_Janusz: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rejestracja-samochodu-30-dni-lub-nawet-1000-zlotych-zmiany-od-2020-roku,965888.html

https://www.tvp.info/45760980/po-nowym-roku-kary-za-niezgloszenie-zakupu-i-sprzedazy-samochodu

Jako że jedni twierdzą iż tvn kłamie, a tvp mówi prawdę tak daję dwa różne źródła które mówią to samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najlepiej jeśli kogoś tyczy ten problem to po prostu wykonać do byle jakiego urzędu w całym kraju telefon i się bezpośrednio dowiedzieć. No ale skoro przepis wchodzi w życie od 1 stycznia, tak wszystkie umowy zawarte od 1 stycznia pod