Wpis z mikrobloga

##!$%@?
#redukcja
#intermittentfasting

Dzień 2/120
Waga poprzednia 97kg
Waga obecna 96.2 kg
Cel 82 kg

Zamierzam przejść na IF (Intermittent Fasting), czyli przerywany post i sprawdzić, jak będę na tym funkcjonował.
Nie ukrywam, że odpowiada mi ten sposób odżywiania. Już miałem okresy, gdy potrafiłem nie jeść przez wiele godzin i przyznam, że czułem się bardzo dobrze. Nie było ospałości, była energia i jasny umysł, nie dokuczał mi głód, lepiej się skupiałem, generalnie bardzo na plus. Zakładam, ze to sprawka wykorzystania zasobów glukozy i wejścia w stan ketozy, pozyskiwania energii z tłuszczy.

IF będę robił 20/4, czyli 20 godzin postu i 4 godziny okna żywieniowego. Miedzy tymi posiłkami, jeszcze wcisnę trening, więc powinno być elegancko.

Lece na proporcjach B 30%, T 30% , W 40%
  • 8
@blackceeat_official: im więcej tłuszczy tym mniej wrzutów insuliny do krwi, post czasowy to nie tylko niezły kop energetyczny ale i produkcja pewnych pożądanych substancji w organizmie , fajnie dołożyć czasem taki jednodniowy post ale nie za często , no i pytanie czy wyciskasz soki warzywne i owocowe ?
@sailor_73: Ostatnio trochę ograniczyłem owoce, ale od czasu do czasu wpadają jagody leśne, bo są bardzo zdrowe, posiadają dużo antyoksydantów i lubię ich lekko kwaskowy smak.
Część owoców jest dla mnie za słodka, albo zamula, albo powoduje ból i wzdęcia brzucha jak np. banany.

Warzywa obowiązkowo wpadają - brokuły, kalafior, bób, fasolki, pomidory, ogórki kiszone i t d .. ( z tłuszczem dla lepszej przyswajalności ADEK )
Typowych węglowodanów jak biały