Wpis z mikrobloga

@kapuczina_corki_somsiada: co ty godosz. Zalezy jaka. Tankowane butelkami wychodza nawet taniej niz laserowki, a laser przeciez nie wazne czy drukuja cala strone czy linie od gory do dolu, toneru zawsze leci do smietnika cala rolka minus to co na kartke zostalo wpalone
@Norskee: przeliczałem to wiele razy to wiem. Miałem parę atramentówek, zwykłych domowych urządzeń wielofunkcyjnych. Takie 100% pokrycie czarnym zwykle oznacza jak napisałem. Kolor to już wychodzi przeszło 1zł, gdy chcesz sobie wydrukować 4 odbitki zdjęć 10x15 na papierze foto.
@kapuczina_corki_somsiada: no tak. ale mowisz o drukarkach na cartridgeach
butelkowane wychodza taniej niz lasery

a to ze zdjecia sa drogie to wiem. Do firmy chcieli kupic specjalnie drukarke zeby broszury a3 robic zamiast placic drukarni
Do czasu jak im policzylem ze beda wydawac 2x tyle na atrament do drukarki XD
@Luks_x: zalezy od drukarki i sposobu zadruku
moj hp wywala w kibel wszystko co przeszlo przez rolke i nie zostalo utrwalone, wiec jak zadrukuje linie od gory do dolu, to cala dlugosc kartki na rolce idzie zbieraczka prosto do zbiornika na odpad

Potem sobie przesypuje otworem z korka i drukuje dalej, bo przerobilem kasete XD
@Norskee: nigdy nie korzystałem z zestawów do napełniania, zawsze kardridże. Miałem Lexmarka, Epsona, a teraz HP.
@Luks_x: Jak ci ten tusz w brotherze wystarczy na 6500 stron pokrytych 100% jak wyżej to uwierzę. O tym właśnie mówimy, a nie o drukowaniu tekstu.
@wysuszony: dlatego prawie tego nie robię
@kapuczina_corki_somsiada: ostatnio zrobila sie moda na produkowanie drukarek co maja zbiorniki normalnie ladowane butelkami. 200-250ml kazdego koloru wchodzi i drukujesz

a cartidge to ile maja? 7-15 ml i kosztuja 30-40zl ? tyle samo kosztuje butelka 200-250ml, wiec roznica jest gigantyczna

no ale wciaz zostaje problem z zasychajacymi glowicami jak sie drukuje raz na pol roku. Laser nie ma takiego problemu