Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@boa_dupczyciel: ja przymierzam się do zrobienia kotwic śnieżnych jak na zdjęciu. Wykopujesz dołek, ładujesz śniegu do kotwicy i zasypujesz. Podobne rozwiązanie stosuje się na bardzo piaszczystych terenach.

Śledzie do śniegu to pomyłka.
Najlepiej zastosować kijki trekkingowe, rakiety śnieżne, elementy łopaty lawinowej, fragment dużej gałęzi lub spory kamień.
Pobierz abell - @boa_dupczyciel: ja przymierzam się do zrobienia kotwic śnieżnych jak na zdję...
źródło: comment_ZLmHrzdpM6o9s8qUGduxftBumeMKOfqR.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abell: to wygląda bardzo fajnie. Przy czym chciałbym zaznaczyć, ze to będzie tylko w twardym, ubitym i zmrożonym śniegu. Mimo wszystko chyba będzie można to wykorzystać. Fajnie by było do tego mieć składaną saperkę aluminiową aby wyrównać teren pod namiotem i przygotować dołki pod te kotwiczki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boa_dupczyciel: jak zmrożony śnieg to zostaje łopata lawinowa. Można ją rozłożyć na 3 elementy. 2 rurki i szuflę. Wbijasz w ziemię i mocujesz odciągi.
Tańsza alternatywą jest np taka łopata jest to kopia lawinowej lecz wykonana z tworzywa sztucznego. Mam i używałem. Zmrożonego śniegu nie przebijesz ale śnieg rozgarniesz i namiot okopiesz.

https://allegro.pl/oferta/lopata-do-sniegu-samochodowa-regulacja-kompaktowa-8665602119

Co do samego ubijania/wyrównania śniegu pod namiot to należy go ubijać rakietami śnieżnymi chodząc po jakimś polu np
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co do samego ubijania/wyrównania śniegu pod namiot to należy go ubijać rakietami śnieżnymi chodząc po jakimś polu np 2.5x2.5 m

@abell: będę się rozbijał na twardym przewianym i wydeptanym śniegu więc nic nie trzeba będzie ubijać ale może trzeba będzie porównać górki.
Dzięki za pomoc kolego ʕʔ