Wpis z mikrobloga

Kiedy to wszystko #!$%@?

@AkyszLewusie: a co byś chciał żeby #!$%@?ęło? Bo generalnie to już takie miasta jak Floryda borykają się z podnoszącym się poziomem wód, w Cape Town nie ma wody, a w Syrii wybuchł z przyczyn suszy konflikt skutkujący ledwo 3-milionową migracją, doprowadzającą do rozkładu demokracji Europejskich.

Pytasz się o to, kiedy ludzie zaczną się zabijać z tego powodu? No już to robią.

Pytasz, kiedy nastąpi anarchia na
  • Odpowiedz
@wudzitsu1991: Przecież Greta nie jest tu żadnym autorytetem czy nie wiem jakimś guru, ale osobą co ma nagłośnić problem i która mówi by słuchać naukowców i jak widać udaje jej się. A obrazek jak już ktoś wspomniał wyżej poza argumentem "jestem starszy więc wiem więcej" to wpisuje się w styl gówno obrazków z fb. Ale trzeba się przyzwyczaić bo pewnie nie raz jeszcze trafi w gorące, bo prawactwo będzie się
  • Odpowiedz
@korin_: wzrosły albo wzrosną dofinansowania rządowe w wielu krajach na odnawialne źródła energii. Nie mówimy tu o prywatnych inwestycja tylko o pieniądzach budżetowych. Wzrosną ceny emisji CO2. Wszystko to spowoduje wzrost ceny prądu, czyli wszystkiego. Ogólnie będą nas jeszcze bardziej doić niż do tej pory, a wszystko pod szyldem EKO. Taki był i jest cel tego wszystkiego.
  • Odpowiedz
@AkyszLewusie: to je uzupełnij zarówno o protokół montrealski jak i o 30 tysięcy prac nauki na temat zmian klimatu https://www.futuretimeline.net/forum/topic/17231-climate-change-scientific-paper-library/, o tym jak zmiany doprowadzą do migracji 1,5 miliarda (!) ludzi https://www.vice.com/en_us/article/59n9qa/climate-change-will-create-15-billion-migrants-by-2050-and-we-have-no-idea-where-theyll-go (1500 milionów), a nie marnych 3 milionów syryjczyków, gdzie negowanie wpływu klimatu na ten konflikt to właśnie mongolskie teorie https://www.atlanticcouncil.org/blogs/menasource/running-out-of-water-conflict-and-water-scarcity-in-yemen-and-syria/
  • Odpowiedz
@Aiden7: no ja nie mówię, że to najlepsze rozwiązanie (cała ta akcja z Gretą) i wiem, że to może być nawet niebezpieczne w pewnej formie, ale już mnie trochę padaka łapie jak widzę, że ludzie cisną z niej bekę przez jej wygląd lub to, że samą swoją osobą promuje proekologiczne podejście i ostrzega przed tym, że klimat nas zmiecie z planszy, a "ludzie" tutaj mówią, że przecież jest -1 za
  • Odpowiedz
@korin_: Sam argumentujesz tak samo jak ten stary dziad. Po do komentować treść, skoro można skomentować wiek lub wygląd? Greta to jest aktywistka, trzeba być głupkiem albo cynikiem, żeby wymagać od aktywistów dorobku naukowego. Zadaniem aktywisty jest promowanie już znanych faktów.
  • Odpowiedz
@wudzitsu1991: rozwrzeszczane dzieciaki będą żyły w czasach ograniczonego dostępu do wody, #!$%@? powietrza i fali imigrantów z krajów zrujnowanych przez susze (jak ktoś nie wierzy to jest kretynem żyjącym w bańce), stare dziady wymrą więc po #!$%@? mają rezygnować z luksusów
  • Odpowiedz
@SkeletonKing:

JA: Nie chodzi o to, że nie ma racji - chodzi o powód.


Czyli napisałem, że ma racę. Jedyne co można krytykować - to, że nikt nie powinien usuwać nerki bo tak powiedziała 16lata po przeczytaniu swojej pierwszej medycznej księgi. Być może akurat teraz miała rację (co du uśnięcia) ale taką diagnozę potwierdzają lekarze i to ich się ostatecznie słucha.

To samo z klimatem - zrobiła szum w
  • Odpowiedz
@korin_: wzrosły albo wzrosną dofinansowania rządowe w wielu krajach na odnawialne źródła energii. Nie mówimy tu o prywatnych inwestycja tylko o pieniądzach budżetowych. Wzrosną ceny emisji CO2. Wszystko to spowoduje wzrost ceny prądu, czyli wszystkiego. Ogólnie będą nas jeszcze bardziej doić niż do tej pory, a wszystko pod szyldem EKO. Taki był i jest cel tego wszystkiego.


@pablomike71: Nie wiem - nie znam się na dojeniu ludzi. Ale
  • Odpowiedz
@korin_: Czy naukowe dowody przekonały decydentów?


@Koryntiusz: Pisałem tylko o powodach a nie o tym, czy ktoś kogoś przekonał? Poza tym uważasz, że 16-latak może mieć większy wpływ na owych decydentów, że zaczynasz drążyć osobny temat?
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Masz rację młodzi ludzie nie powinni być całkowicie ignorowani przez starsze społeczeństwo, ale młodzi powinni, mimo wszystko, zachować pokorę i nie uważać się za najmądrzejszych na świecie lub mądrzejszych od naukowców. Takie podejście nie tylko szkodzi naszemu społeczeństwu, lecz przede wszystkim właśnie tym młodym ludziom.
  • Odpowiedz