Wpis z mikrobloga

Nowy rok, nowe pomysły i kontynuacja prac nad materiałami na kanale
Pierwszym odcinkiem, który niebawem się okaże to oczywiście "ubranie" wykonanego szkicu przestrzennego ramy w losowo wybrany kształtownik - taki jaki jest dostępny w standardzie w SolidWorksie. Pracuję również nad kolejnym odcinkiem z serii zabaw eksperymentalnych z wytrzymałością materiałów. Zajmiemy się pewnym bardzo intrygującym i pełnym niejasności tematem, gdzie od strony praktycznej sam mam zawsze pełno wątpliwości jak i wiele innych osób, z którymi o tym rozmawiałem. W tym celu potrzebne będzie mi wykonanie narzędzia, które trochę przyspieszy analizę wyników, tak aby podczas nagrania mieć kilka danych do tego, co wynika z przyjętego analitycznie toku obliczeniowego - a tego co podaje nam symulacja MES. W tym celu będzie przygotowany prosty programik w C. Zaznaczając już wiele razy, że profesjonalnym programistą nie jestem - a tylko amatorem, proszę o wyrozumiałość osoby, które znają się na tym fachu znacznie lepiej.
W załączniku mały fragmencik kodu, a już w tym miesiącu pojawi się materiał, który być może będzie ciekawym doświadczeniem.

Mój kanał na YT: Inżynier Programista
Moja strona na FB: Inżynier Programista

#inzynierprogramista #mechanika #pracbaza #studbaza #solidworks #programowanie #jezykc #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
InzynierProgramista - Nowy rok, nowe pomysły i kontynuacja prac nad materiałami na ka...

źródło: comment_hYmIGJIhocW45Mtd6Ykuyblj9Xn9L9Sw.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mcnight95: Oczywiście, że tak. Nie każdy musi być za pan brat z technicznym angielskim, w przypadku gdybym zaczął rzucać hasłami yield stress, ratio of slenderness, reduced stress. I przy założeniu, że będzie to oglądał student - nie dość, że będzie miał problem ogarnąć temat, to jeszcze będę mieszał mu dodatkowo słownictwem.
Mając napisane instrukcje krok po kroku w języku polskim, łatwiej przybliżyć schemat toku myślowego obliczeń.
Program ma pomóc w
  • Odpowiedz