Wpis z mikrobloga

Kupuję tam naprawdę niewielkie ilości różnych komponentów do budowy chwytaków dla robotów, czasem są to pojedyncze pozycje. Myślę, że nie będzie problemu - każdy klient jest ważny.
takie profile jak na obrazku


@size: Ale jakie konkretnie? Tzn że to jest profil 20x20 to się można domyśleć, ale najistotniejszy fragment - krawędź rowka - tu wygląda na ostrą z krawędzią wciętą. Czy na pewno taką potrzebujesz? Czy może jednak V-slot (z krawędzią sfazowaną na 45st) czy może mogą być najzwyklejsze zwykłe bez sfazowania tych krawędzi?
@size: kształt rowka interesuje Cię głównie ze względu na to, czy chcesz używać wózków na takich rolkach https://www.v-slot.pl/pl/p/Zestaw-rolka-Solid-V-Wheel-Kit/314 jeśli tak, to musi być v-slot.
W sumie do takich zwykłych (t-slot), jak dałeś zdjęcie, też widziałem jakieś kółka, ale nie chyba takie precyzyjne :)
Szerokość rowka w t-slot może być 5 mm (typ I) albo 6 mm (typ B). Różnią się głównie tym, że do tych 5mm nie wejdą nakrętki młoteczkowe (
@mieffer: Dzięki! Teraz rozumiem o co chodzi z tymi wypustkami. Profili chcę używać do prototypowania własnych konstrukcji, czyli robotów, pojazdów itd. :) Nie zależy mi na tym, by używać wózków, ale dobrze wiedzieć, że i taka opcja istnieje. To, co na tę chwilę jest dla mnie najważniejsze to łączenie tych profili pod kątem prostym, 45st, 60st itd. oraz te fajne śrubeczki, których główki wchodzą idealnie w te wypustki (czyli właśnie nakrętki