Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy. Te fora kfd są prawie martwe, a wszystko opiera się na kopiuj wklej, ewentualnie co 100 osoba coś tam się zna.

W skrócie. Ja:
189 cm
około 89 kg wagi rano - po nabiciu 90-91 kg

BF: cieżki do ocenienia na oko 17-20 % - prosty brzucha u góry widoczny po lekkim spięciu, drugi rząd ledwo, dół brzucha klasycznie trochę podlany.
Góra ciała raczej nie podlana klata po spięciu widać pręgi na łączeniach.
Tendencja do podlewania bioder, dupy, dół brzucha.

Na spince wyglądam spoko, jak na taki bf.

Kalorie: 3750-3900 1T, 2,2 B, reszta węgle. Rotuję węglami - tNT/DT. Widzę że masa stoi, albo nie idzie już masa a tłuszcz.

Planuję redukcję ale nie wiem jak to ugryźć. Nigdy na redukcji nie byłem i teraz mam wybór.

Zrobić mini cut - 18-20 % zapotrzbowania uciąć - tylko czy przy moim bfie ma to sens i czy w 5-6 tyg nie wytnę się za mało? ( czyli - 700,800 kcal z węgli )

Lub wejść na lekki deficyt, odjąć na początek 400 kcl i obserwować 1-1,5 tygodnia później obcinać dalej i planować np 6-9 tyg redukcji - dłużej niż w przypadku mini cut. ( czyli - 400 kcal z węgli na początek ).

Cel: zwiększenie wrażliwości na insulinę, lepszej jakości masa, i ogólnie pójście do przodu.

Myślałem żeby zmasować do 92 kg, ale jeśli ma to wyglądać 50/50 masa/tłuszcz to i tak to będę musiał zrzucić - imo bez sensu.

Trening push / pull - siła hiper. płaska 110-115 na raz przy moim wzroście spoko. Przy wadzę 90 kg podciągnę się 12 razy więcej też jestem zadowolony bo kiedyś była lipa. Ale trochę sadła siedzi.

Co byście zrobili na moim miejscu. Spiny nie mam, ale nigdy nie byłem na redukcji i nie chcę #!$%@?ć i stracić za dużo mięśni siły/ chociaż wiem że to nieuniknione w jakimś stopniu.

Oczywiście natural bez SSA

#dieta #trening #redukcja #push #minicut #cut
  • 4
@Angmarek: Jest sens kręcić kardio przy dużej objętości siła + hiper i chęci utrzymania siły + objętości ? Układ nerwowy nie dostanie za bardzo w #!$%@?ę? Wolałbym zostawić kardio jak nie ruszy, a wydaje mi się ze organizm dostanie szoku jak będąc na rocznej masie naglę mu utnę kalorię.
@NiewzruszonaMasa kardio nie zmniejsza siły, chwilowo tak, bo spala glikogen, ale ciężki trening silowy ma ten sam efekt. ewentualnie białka dołóż żeby masa mięśniowa nie spadła, ale uciąc musisz, nie da się inaczej zrobić redukcji. Ewentualnie zacznij od 200kcal i zwiększaj o 100 co tydzień aż dojdziesz do 500. Tylko pamietaj zeby co 2-3 tygodnie ponownie wyliczyc zapotrzebowanie, bo nagle chudnąc przestaniesz bo zapottzebowanie spadnie do poziomu kalorii które spożywasz
Białka mam w każdym posiłku sporo także raczej nie będę zmieniał diety tylko odejmę porcję węgli. Rodzaju węgli też raczej nie będę zmieniał bo objętościowo trochę odetchnę ewentualnie później dorzucę więcej warzyw i będę wplatał węglę które są większe objętościowo żeby nie chodzić z pustym żołądkiem.

Chodziło mi o to czy robić minicut - który ostatnio bardzo modny a nie jestem jakoś bardzo zalany, chyba że to dla ludzi z 15 %