Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuje kupic plyte glowna pod Ryzen 1700x, obecnie mam MSI mortar 350 ale musze ja wymienic bo mam problem z pamiecia -wsadzono 64GB a winda widzi tylko 32GB. Juz od dluzszego czasu przerobilem wszelkie poradniki wiec juz dawno mialem na uwadze wymienic plyte.

Polecie cos prosze...

Wymagania to:
- slot m.2
- obsluga 64GB-128GB ramu
- min. 4 SATA



#komputery #plytyglowne #naprawakomputera #it
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon Ja mam b450 a-pro i działa ok z 1700@3.9. Obsługuje max 64gb wg danych producenta. Jaką masz tam wersję biosu? Ma agesę 1.0.0.6?
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon Zestaw instrukcji od AMD do procka - mikrokody. Ale jak zaktualizowałeś bios to jest ok. Zamieniałeś miejscami kości w slotach? Ustaw zegary pamięci na 2133 MHz. Dołóż nowe kości i sprawdź.
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon W takim razie to nie wina płyty a coś z ustawieniami skoro windows rozpoznaje ilość pamięci. Ale to nie na tą porę, żeby to rozkminiać. Poszukaj na reddicie, może coś znajdziesz. Może jakaś opcja w biosie...
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon Nie ma bata. Jakaś opcja nie włączona. I podkręć procka cokolwiek bo na stocku to bida trochę. 3.7 powinien na jakimś niskim napięciu pójść, tyle wynosi boost dla jednego rdzenia.
  • Odpowiedz
@Ademu: No nie wiem czy przypadkiem RAMy sa w 100% kompatybilne (niby tak wg MSI ale..). A co bedzie duzy uzysk po podkreceniu (odczuwalne?) - nigdy sie nie bawilem w to bo jakos nie potrzebowalem (w gry gram raz do roku).
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon Dobra, wg wujka G to nie wina mobo a kompatybilności ramu do działania przy 4 modułach. Przy 2 nie ma większych problemów ale tu już właśnie są. I Twoje nie tego nie mają bo są na kościach samsunga, powinny być na micronach. Jest na stronie. Co do oc - to jak mało grasz to w sumie nie trzeba ale przy tym procku sporo daje.
E: poprawka, nie micron a hynixy. Mieni
  • Odpowiedz
  • 0
@nabroleon Nie, to ramy są tu przyczyną. Na stronce kompatybilności zobacz ostatnią kolumnę opisaną DIMM 1/2/4 - masz tam 2 lub 3 "ptaszki". Interesują Cię kości co mają 3. I zwróć uwagę, żeby pracowały przy zegarze min 2933 mhz.
  • Odpowiedz