Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wydrukować obudowę na klawiaturę diy. 30x20x3 cm sciany o grubości 5 mm i tu moje pytanie gdzie szukać potencjalnego wykonawcy tak aby wydrukować to w całości? Jak z kurczeniem się takiego wydruku chodzi mi o to żeby po wydrukowaniu otwory na sruby byly na swoim miejscu? Rozumiem że wykonawca sobie to przeskaluje np skala 101 czy tam 102%? A może lepiej będzie kupić drukarke wydrukować i potem sprzęt sprzedać? Teraz jest i3 mega poniżej 700zł. #druk3d
  • 13
  • Odpowiedz
Potrzebuję wydrukować obudowę na klawiaturę diy. 30x20x3 cm sciany o grubości 5 mm i tu moje pytanie gdzie szukać potencjalnego wykonawcy tak aby wydrukować to w całości?


@striker21:

ale to nie jest porazajacy
  • Odpowiedz
za wydruk z zachowaniem wymiarow zaplacisz duzo wiecej, niz normalnie


@sylwek2k: ale to nie są tolerancje wykonania maszynowego, tylko otwory pod śruby XD

@striker21: otwory pod śruby rób większe (w sensie nie "na 0") to nawet jak coś minimalnie się skurczy (ale to nie jest jakiś ogromny wydruk) to nadal będzie to można skręcić.
  • Odpowiedz
ale to nie są tolerancje wykonania maszynowego, tylko otwory pod śruby XD


@mc_hammer:

to Ci wyjasnie: skurcz na poziomie 0,5% (co uznaje sie juz jako material nieskurczowy) oznacza, przy 300mm przesuniecie o 1,5mm. Przy skrecaniu tego srubami m3 otwor bedzie przesuniety o polowe sruby(!).

Nie wiem, po co opowi otwory w dokladny wybranych miejscach, ale jezeli chce umiescic wewnatrz np PCB i ja przykrecic, to nawet ta niewielka rozbieznosc spowoduje
  • Odpowiedz
@sylwek2k: tak trochę ze skrajności w skrajność. Poprzedni post brzmiał jakby do tego trzeba było użyć jakiegoś MESa do obliczeń skurczu, a teraz piszesz że przy podejściu 14 latka co dostał drukarkę i szpulę z tanim ABSem na święta "może się nie udać".
  • Odpowiedz
Poprzedni post brzmiał jakby do tego trzeba było użyć jakiegoś MESa do obliczeń skurczu


@mc_hammer:

nie, potrzeba wydrukowac model :P tylko biorac pod uwage rozmiar i planowany przez opa skurcz materialu (1-2%, co jednak sugeruje chec druku w abs), to bedzie zabawnie
  • Odpowiedz
@sylwek2k: żeby być fair to naturalnie masz rację. Przy większych gabarytach, lub przy elementach które muszą być spasowane skurcz to ważny parametr. Zabrzmiało to po prostu jak "wydruk 3D - cena X, wydruk na skalibrowanej drukarce - 3X.

(no i podałeś 0,5% skurcz, co jest też dolną granicą, może być gorzej, racja).
  • Odpowiedz
Zabrzmiało to po prostu jak "wydruk 3D - cena X, wydruk na skalibrowanej drukarce - 3X.


@mc_hammer:

bo najczesciej dokladnie tak to wyglada, oferta druku za 5-10-15 zeta za godzine, to wydruk: jak wyjdzie, tak bedzie, i to nie tylko kwestia skalibrowania badz nie
  • Odpowiedz