Wpis z mikrobloga

Recepta na dobry serial o Wiedźminie?

1) #!$%@?ć panią Hirrisch i jej przydupasów.
2) Zatrudnić/wynająć speców od fabuły z CDPR.
3) #!$%@?ć ludzi z ekipy od soundtracku.
4) Zatrudnić/wynająć speców od soundtracku z CDPR.
5) #!$%@?ć wszystkich aktorów wybranych przez ludzi Hirrisch poza Cavillem i laską, która gra Ciri.
6) Zatrudnić aktorów zgodnych z koncepcją stworzoną przez CDPR.
7) #!$%@?ć z planu Sapkowskiego i zamienić oś fabularną z książek na oś fabularną z gier.

#wiedzmin
  • 12
@snow: By oceniać czy popularność jest zasługą jakości serialu, a nie popularności gier i ogromnego oczekiwania fanów, poczekajmy na podobny ranking pod koniec 2021 roku, jak wyjdzie drugi sezon.
@Belkotliszek: Moc fandomu Wiedźmina jest gigantyczna nigdy temu nie zaprzeczę. Ale już teraz można spokojnie powiedzieć, że serial nie zawiódł większości, a oczekiwania fanów? Skoro jest tak tragicznie to tym bardziej powinny pogrążyć serial, a tak się nie stało. Zapraszam na reddit i poczytanie sobie opinii ludzi zza granicy.
@snow:
Ja np. jestem serialem zawiedziony, ale wciąż trzymam się nadziei, że będzie dalej lepiej (miedzy innymi dlatego, że łatwiej zekranizować powieść niż zrobić niepreceduralny serial z niepowiązanych ze sobą opowiadań). Teraz też mają okazję zebrać feedback od ludzi i może poprawią to i owo. Myślę, że sporo osób mogło dać kredyt zaufania serialowi.

Zauważ, że serial np. na imdb miał w pierwszych dniach średnią 9,2. Dziś ma już "tylko" 8.6,
@Belkotliszek: Ja jestem umiarkowanie zadowolony, natomiast kocham to uniwersum więc oczekiwałem, że będę zachwycony. Więc też w pewnym sensie jestem zawiedzony. Natomiast nie pociesza mnie to co piszesz gdyż jednak najbardziej lubię opowiadania ;) I wiem że mogło być lepiej.

Natomiast i tak pozwala mi to stwierdzić, że serial jest niekwestionowanym sukcesem Netflixa. 1 miejsce na świecie pod względem oglądalności na tej platformie w tym roku wśród seriali. 1 w PL,