Wpis z mikrobloga

Wyciekły dane techniczne nowych konsol.
Niby miały być takie same, ale jednak nie są.
PS5 będzie miał moc obliczeniową rzędu 9.2TF
XBOX X będzie miał moc obliczeniową o ponad 20% większą bo aż 12TF

56 - COMPUTE UNITS!! w XBOXie
RTX 2080ti ma dla porównania 72 jednostki
a RX 5700XT ma ich 40!

Digital Foundry szybko podłapało temat i tłumaczy skąd pojawiają się różnice.
Dla porównania. dla #pcmasterrace
GTX 1060 4.4 TF
RTX 2060 SUPER 7.2 TF
RTX 2070 7.5 TF
RTX 2080 11.2 TF
RTX 2080ti 14.1 TF

RX 5700XT 9.75 TF
RX 5700 7.55 TF

Jeżeli to prawda to moc obliczeniowa jednostek graficznych będzie o wiele więszka niż to co oferuje dzisiaj AMD na rynku konsumenckim z czego moc obliczeniowa XBOX'a X jest wręcz niewiarygodna!

Żeby złożyć dzisiaj PC którego output graficzny wynosiłby 12TF trzeba dzisiaj wydać około 6k PLN.

#konsole #pcmasterrace #xbox #playstation
Shewie - Wyciekły dane techniczne nowych konsol.
Niby miały być takie same, ale jedn...
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MtEverest: nie oszukujmy się, platforma PC żyje tylko dlatego że obydwają sie na nich rozgrywki typu competetive.
Gdyby nie rynek e-sportowy to gaming na PC by już dawno zdech a jedyne co przyszłoby nam grać to RTSy od boleści, strategie i gry Indie z Humble Bundle.
  • Odpowiedz
@Shewie: mam takiego gościa w pracy, który cały czas wychwala Xboxa. Ile to on niema mocy, 4k 60FPS, karta graficzna 12GB i jeszcze, że przerobił to niby na komputer z windowsem, pad lepszy ohy i ahy.
Ja mu na to po 1 ile sprzedało się konsol xboxa, a ps4. Po 2 pad do xboxa kupiłem na wyprzedaży, myślałem sobie, żeby wykorzystać go na steam bo dużo gier ma prompty i
  • Odpowiedz
Żeby złożyć dzisiaj PC którego output graficzny wynosiłby 12TF trzeba dzisiaj wydać około 6k PLN.


@Shewie: Tak samo mówili przy XBOX360, XBOX ONE X,...
hm...
chyba jak PC będzie stary to konsol kupię.
  • Odpowiedz
@KaluHeHe: nie do końca tak mówili, XBox One i PS4 na starcie nie były wybitnie zaawansowanymi technicznie jednostkami w porównaniu do PC. Znacznie inaczej sytuacja wyglądała przy premierze XB1 i PS3 kiedy to PC i jej technologie były zdecydowanie z tyłu.
  • Odpowiedz
@murdoc: Sprzęt wartości dajmy na to te 6k za 1800 to daje 4200 "kredytu". Przy 30% myto daje to... Tak. Wychodzą na 0 na tej konsoli gdy wydasz 14000zł na gry.

( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@murdoc: Tak tak. Ale customowy czip z niewiadomym uzyskiem gdzie odrzuty na przemiał tylko najtańszy nie będzie. A każdy w tym drzewku chce zarobić bo nie są organizacją charytatywną. Ja wiem jak to działa ale robię podsmiechujke bo są pewne granice. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pantalonek: a słyszałeś jeszcze o cenach hurtowych i OEM na dużych wolumenach? :)

Powtarzam: nie masz bladego pojęcia jak to działa ;)

PS. Branża here ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Największym boostem będzie mocniejsze CPU. Dzięki czemu twórcy robią gry multiplatformowe (większość gier) będa mogli w konću poprawić złożoność świata czy AI.

@Variv: AI w grach to w większości przypadków sieci neuronowe, co sprowadza się do mnożenia macierzy, więc jest to raczej domena GPU
  • Odpowiedz
@Pantalonek


Dokładnie jak @murdoc: mówi, Sony składa zamówienie na 10mln procesorów i 10mln GPU to dostanie cenę hurtową.
To że my płacimy 1600zł za 5700xt nie znaczy że SONY musi tyle samo zapłacić. Przy takim wolumenie celuje że jedna kość GPU idzie za dajmy na to 300-500zł
Nie wiem tylko czy płyta główna jest autorska czy też produkuje ją AMD.
  • Odpowiedz
Ale customowy czip z niewiadomym uzyskiem gdzie odrzuty na przemiał tylko najtańszy nie będzie. A każdy w tym drzewku chce zarobić bo nie są organizacją charytatywną.


@Pantalonek: Dlatego za układ graficzny w PC płacisz więcej niż w konsoli. Bo Nvidia/AMD chce zwrotu kosztów R&D + zarobek, producent karty chce zarobić, hurtownik chce zarobić, detalista chce zarobić. A jak jesteś firmą produkującą konsolę to zwisa Ci czy układ robi AMD czy
  • Odpowiedz