Wpis z mikrobloga

Mirki,
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z izolacją akustyczną w domu/mieszkaniu? Zaczynamy wykończenie segmentu i chcielibyśmy odizolować się od sąsiadów z dwóch stron. Pomysł padł na piankę akustyczną
https://soundsolutions.pl/pianki-akustyczne-140kg/m3-wygluszanie-scian
i na to tynk. Czy ktoś coś takiego stosował? Faktycznie działa? Może polecicie coś innego?
Stan deweloperski.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #wykonczenia #budownictwo #dom #akustyka #remont
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@herdzix: dziwne, że nie dali tam izolacji, ale rozumiem poszukiwanie oszczędności. Ja izolację akustyczną bym sobie w takim wypadku darował. Porotherm nieszczególnie radzi sobie z izolacją akustyczną, ale inwestycja w piankę akustyczną niewiele da (relacja kosztu do efektu będzie niska i to pod warunkiem profesjonalnego montażu).
  • Odpowiedz
@herdzix: powinieneś już być oddzielony, zazwyczaj... cienką płytą styropianową np. 2-3cm :) Rzeczywiście masz problem z hałasem, czy chcesz się po prostu zabezpieczyć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@herdzix: wg producenta do 40dB na otynkowanej dwustronnie ścianie powinno wyciszyć. W twoim wypadku pewnie będzie to 50-60dB ze względu na podwójną warstwę. Daliby izolację międzysegmentową i byłoby git.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RoBee @geszue niestety deweloper izolacji pomiędzy segmentami dodatkowej nie zastosował, styropianu też brak.
Segment jest dopiero wykańczany u nas jak i u sąsiadów więc narazie się niesie ale ciężko ocenić jak będzie później. Dlatego chcemy na tym etapie zastosować jakieś rozwiązania żeby później móc na luzie głośniej puszczać muzykę, głośniej rozmawiac wieczorem, zapraszać znajomych itp.
  • Odpowiedz
  • 1
@herdzix a fundament jest oddzielny? I jak wygląda sprawa stropu? Jeżeli tam idą jakieś zelbety wspolne to wyciszenie ściany nic nie da. 2x18 to faktycznie bardzo mało. Mniej niż ściana zewnętrzna pewnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pwado fundament raczej wspólny, zewnętrzne ściany 25cm. Żelbety też raczej są wspólne. Budowane jako jedna konstrukcja z podziałem na 4 lokale. A co radzisz? Nie da się nic z tym zrobić ?
  • Odpowiedz
  • 1
@herdzix nie wiem nie jestem ekspertem, ale kiedyś chciałem wyciszyć mieszkanie i paru fachowców mi właśnie poradziło że dźwięki przenoszą się ścianami, podłogami i stropem, więc wyciszenie tylko ściany czy sufitu niewiele da. Najbardziej przenosi się po prętach czyli tam gdzie są zelbety.
  • Odpowiedz
@herdzix: Z dźwiękami powietrznymi można sobie poradzić, wyciszając pierwotną ścianę dodatkową przedścianką z płyt gipsowo-kartonowych na metalowym ruszcie. Przedścianka jest wypełniona w środku wełną mineralną szklaną bądź skalną o grubości 5-10 cm. Wełna mineralna szklana ma najwyższe wartości współczynnika pochłaniania dźwięków. Razem z gipsowo-kartonową okładziną może w niektórych przypadkach poprawić akustykę o kilkanaście decybeli w porównaniu z izolacyjnością pierwotnej ściany konstrukcyjnej
  • Odpowiedz