Wpis z mikrobloga

Jestem ciekawy waszego zdania na temat projektu domu #dom #budujzwykopem #architektura #architekturawnetrz

https://projekty.muratordom.pl/projekt_Dom-oszczedny-wariant-I-z-wentylacja-mechaniczna-i-rekuperacja,3202,0%2C0.htm

Chciałbym wybrać projekt tani w budowie (wiem, okna w tym projekcie to ogromny koszt ale można go obniżyć stosując inny rodzaj okien albo je zmieniając - jeszcze do końca nie podjąłem decyzji ale ultra mi się podobają). Jedyne co bym zmienił to zamiast wiaty na auta dałbym normalnie garaż ale jeszcze w sumie nie zastanawiałem się gdzie go dać ale na bank chce wchodzić do ciepłego autka.

Chętnie zobaczę jakie minusy widzicie w tym projekcie. Bo mi się wydaje idealny ale w sumie to nie znam się za bardzo
ozzi91 - Jestem ciekawy waszego zdania na temat projektu domu #dom #budujzwykopem #ar...

źródło: comment_3FMJxxEJJL239m4KvMS6nJfOiggDLkP4.jpg

Pobierz
  • 10
@ozzi91: ja bym zlikwidował pokój nr 3 ( co to w ogóle jest? Gabinet?) i z niego wydzielił korytarz, a z reszty przestrzeni i pomieszczeń nr 1 i 14 zrobił większe pomieszczenie gospodarcze.
@ozzi91:
- niefortunne wejście do domu (od razu do salonu)
- brak rozdzielenia strefy sypialnej od dziennej
- korytarz miedzy sypialnią a garderobą i łazienką? Co to za twór?
- dwie łazienki obok siebie? A nie lepiej kibelek z umywalką dla gości?
- gabinet to dla kogo? jak dla dzieciaków czy rodziny to spoko a jak dla obcych to mega słabo. Chyba, że osoby z gabinetu przechodzą na terapię do pokoju
Skwarek85 - @ozzi91: 
- niefortunne wejście do domu (od razu do salonu)
- brak rozd...

źródło: comment_a7dWmSPg9eteBzEIF46RHpo8GhnEeEiE.jpg

Pobierz
@Skwarek85: nie rozumiem pierwszej uwagi, masz przecież coś ala wiatrołap
-rozdzielenie stref? W jaki sposób? Nie ma tam piętra więc nie ma opcji na prawdziwe rozdzielenie ale imo nie da się tego lepiej zrobić.
-ten korytarz w sumie do wyrąbania, masz rację.
-łazienki obok siebie dlatego, że chcę mieć odseparowaną łazienkę dla rodziców od łazienki dzieci
-gabinet hm.. w sumie to raczej miejsce gdzie chcę osobiście mieć święty spokój, nie dla
@ozzi91:
Co do rozkładu pomieszczeń - sypialnia dziecka sąsiadująca z sypialnią rodziców może być przyczyną nieudanego pożycia małżeńskiego lub skrzywionej psychiki jednego z dzieci.

Co do kosztów - niektóre firmy oferują darmowe wyceny stolarki okiennej, zorientuj się ile mogłoby kosztować takie przeszklenie (jakbym miał obstawiać, to za to okno postawiłbyś sobie garaż). Do tego dochodzi wykonanie słupów ze stopami, na których siądzie wielki podciąg (też do wykonania). Wiązary dachowe cenowo mogą
Edi93 - @ozzi91: 
Co do rozkładu pomieszczeń - sypialnia dziecka sąsiadująca z sypia...

źródło: comment_lJcVCVAQYGjtVgYKXTkA2a9Gf13jnozi.jpg

Pobierz
@ozzi91: Tak jak @Edi93 i @Xizor radzą.

- Zamień miejscami gabinet i wejście do domu. (w ten sposób rozdzielisz strefy - prawa część domu użytkowa - lewa sypialna).
- 9 zamień z 4ką dla dobra swego i waszych dzieci.
- Jeśli myślisz o garażu to pomyśl o wydłużeniu bryły bo postawienie go na szerszym boku psuje estetykę, zamysł bryły typu stodoła i zwiększa koszt dachy na wielospadowy. Wydłużenie budynku natomiast zwiększy
@Skwarek85: dziękuję serdecznie za porady! do samej budowy jeszcze kupę czasu zejdzie ale chciałem zobaczyć taki perfekt domek waszym zdaniem, bo o ile na mieszkanie to trzeba się decydować takie jakie są to dom można wybudować od zera tak, jak jest optymalnie.

Szczerze myślałem, że dom parterowy będzie tanszy aniżeli piętrowy ale pewnie masz rację z kosztami. Fajnie by było mieć piwnicę ale wiem że drogo wychodzi. Uwaga z sypialnią też