Wpis z mikrobloga

Aaach! Na koniec roku zrobiłam sie sentymentalna. Albo to fakt, ze za 23 dni kończę 30 lat. A moze to pod wpływem piosenki?
Do brzegu. Stwierdziłam ostatnio, ze moja największa porażka w #motoryzacja to oddanie memu niewdzięcznemu bratu naszej wspaniałej Alfy Romeo 156 Sportwagon 170 km z silnikiem 2,4 multijet zchipowanej przez jakiegoś Austriaka do 210 km. Kupiona od pasjonata z #szczecin Ten samochód #!$%@?ł jak #!$%@?. Tak jak o Kappie mojego niebieskiego można było powiedzieć, że dostojnie przemierza polskie drogi, tak Alfa .. Alfa zaginała czasoprzestrzeń. Nie dało się jechać normalnie tym cudem. Jazda po bułki to była podróż życia. Tyle emocji. Te piękne czerwone zegary.. Siadając za kierownicą w kierowce wstępował włoski diabeł! I ta nazwa. Nie jakieś tam kombi dla plebsu, tylko Sportwagon <3 Już nigdy nie będe miała tak wspaniałego samochodu.. Byłam młoda, miałam 24 lata, świat był u mych stóp! I porzuciłam to wszystko, by kupić nowszy samochód - toyota #!$%@? auris 1,3. Czujecie to? Tak się pocieszam, ze byliśmy młodzi z niebieskim.. i głupi. Bo on w tym czasie sprzedał swoją Kappe 2,4 jtd w pięknym jasnym wnętrzu. Wiecie jaki jest finał historii o Alfie? Mój brat nie potrafił jej docenić ani serwisować. A jakiś czas temu ktoś wjechał mu w dupe i stwierdził, ze puszcza ją w świat, bo jest już w tak tragicznym stanie, ze aby móc nią jeździc bezpiecznie trzeba by było wpompować w nią +/- 4-5 k. Moje serce krwawi.
Piękna Alfo. Mam nadzieje, z Twój nowy właściciel Cię doceni, dopieści i będzie kochał jak na to zasługujesz.

Może jeszcze dane mi będzie kiedyś posiadać takiego Alfowego #!$%@?, gdyż w moim serduszku tylko Alfa.
#motoryzacyjnygownowpis #alfa #alfaholicy #oswiadczenie
  • 14
@Maly_skowyrny_zuk komentowac marki nie będę, co kto lubi xD ale często rozpiernicza mnie to, że ludzie jak już się trochę ustatkuja i ich w koncu stać na lepszy samochód to kupują coś rozsądnego xD ja rozumiem rodzina, praktyczność czy tam mneijsze spalanie jako argument ale zamiana 2,4 na 1,3 ? XDDD
@hornat89: Nie pytaj czemu kupiliśmy 1,3. Nie mam pojęcia. Chyba chcieliśmy spróbować czegoś zupełnie innego.Teraz jeździmy toyota avensis z 2,0 i niby ma 150 km, ale nie wiem gdzie. Może w kole zapasowym. Kto to wie. Fakt faktem, ze nie mamy problemy aktualnie z tym, ze szorujemy zawieszeniem po każdej nierówności i nie mamy dziwnych awarii typu paląca się poduszka powietrzna czy inne dziwne skrzypienie źle spasowanych elementów.