Wpis z mikrobloga

@MostlyRenegade: GOG jest spoko bo praktycznie nie ma exclusivów i przynajmniej oferuje lepszy DRM niż Steam (co dla mnie nie ma znaczenia ale dla niektórych ma), zresztą robi dobrą robotę przywracając stare gry do działania na nowych systemach (więc daje jakąś wartość dodaną)
Origin jest taki se ale przynajmniej próbują coś robić z origin accessem w dobrej cenie no i głównie są u nich gry które mnie nie interesują, poza tym
@MostlyRenegade: Konflikcie rynkowym, że tak powiem. Nie pamiętam np żeby ktoś inny niż Epic #!$%@?ł grę która się reklamowała, że będzie na steamie i zrobiło ją exclusivem na swoją platformę, tymbardziej na tyle blisko do premiery, podobnie było też np z Metrem. Poza tym nikt aż tak agresywnie nie atakował steama w swojej retoryce (najbliższe chyba było GOGowe "FCK DRM").
Z jakiegokolwiek powodu uPlay, Origin czy GOG nie były zadowolone z
@MostlyRenegade: Graczom. #!$%@?ąc od tego, że ludzie kupujący kickstartera grają na własne ryzyko to dopiero Epic sprawił, że gry reklamujące się od początku, że będą na steamie nagle znalazły się na Epicu a gracze zostali okrzyczeni jako "entitled" lol xddd
Choć też oczywiście rozumiem, jest wolny rynek więc mogą twórcy/producenci robić jak chcą, ale ja nie muszę być zadowolony z tego procederu i mam prawo go krytykować. Tak jak krytykuję lootboxy
@TotalDisaster: mogę sobie podyskutować, ale twoje argumenty nie mają sensu.
Krytykujesz EGS, bo ten chce powalczyć o rynek dając lepsze warunki dla twórców niż Steam. Pretensje miej do twórców, że obiecują jedno, a robią drugie.

Graczom

Jak komuś naprawdę zależy, to sobie tę grę kupi gdziekolwiek.
No i te warunki muszą być lepsze, skoro twórcy się na nie zgodzili.


@MostlyRenegade: Nie są jakoś szczególnie lepsze. Na Steam prowizja to 30%, a na EGS 12%. Z tym, że na Steamie prowizja maleje wraz ze sprzedażą (im więcej kopii gry sprzedaż, tym mniejsza prowizja) - pomijając sprzedaż kluczy Steam poza ich sklepem (wtedy nie ma prowizji wcale).

EGS jest "lepsze" dla twórców jedynie tym, że kupują gry na wyłączność