Wpis z mikrobloga

Czy ktoś prócz mnie uważa, że niemądrze jest wkładać alkohol do prawie każdej #wykopaka będącej na tagu? Nie lubię takiego zachęcania do picia, no i to piwsko tak polsko się kojarzy, halyna podaj browara hehe, obowiązkowy rytuał każdego janusza po powrocie z roboty. Poza tym to skrajnie oklepany prezent. Nigdy nie wiecie, czy osoba po drugiej stronie nie nadużywa alkoholu już w tej chwili i raczej się nie przyzna. Dziwi mnie to, że dobre 75% osób wpadło na dokładnie ten sam pomysł włożenia alkoholu na prezent.
#alkoholizm
  • 50
  • Odpowiedz
@typiara_z_wykopa: Czy piwsko się polsko kojarzy? Raczej nie. Raczej powinno się czesko, belgijsko, niemiecko kojarzyć. Oczywiście jeśli rozpatrujemy świat z perspektywy Kiepskich i patrzenia na piwo jak za komuny to rzeczywiście masz rację
  • Odpowiedz
  • 5
@typiara_z_wykopa bardzo słuszna uwaga. Jednym z pierwszych zachowań, jakie uczą terapeuci zajmujący się problemi alkoholowym, to żeby nie dawać i nie brać alkoholu, jako prezent. Ja nie piję od ponad 3 lat. Niektórzy już wiedzą, żeby mi alkohoku nie dawać, ale inni na próbują. Po prostu takiego prezentu nie przyjmuję, mówię dziękuję nie piję.
  • Odpowiedz
  • 23
@typiara_z_wykopa to ja wolę dostać piwo. Kubek ulubiony każdy ma a Ty wyślesz niepasujacy do niczego. Kolejny kubek, co stanie na końcu szafki i może go się użyje, jak przyjdzie hydraulik i zrobi mu się w nim herbaty :-)
  • Odpowiedz
@Precypitat: no właśnie jak ktoś postuje takie obrazki, że sobie pije, to bym pomyślała bardziej że jest to coś, co weszło mu w rytuał i powoli siebie samego wyniszcza, że robi to często (być może za często, granicę trudno nakreślić) i właśnie bym go w życiu nie podarowała.

Po chwili zastanowienia ogólnie nigdy nikomu nie podaruję alkoholu.
  • Odpowiedz
@typiara_z_wykopa: Alkohol jest dla ludzi nie dla zwierząt. Jak ktoś jest chory to nie pije, jak nie umie pić to nie pije a jak na samą myśl o alkoholu już ma przed oczami chorobę to ma coś nie tak w bani i to też warto leczyć xD
  • Odpowiedz