Wpis z mikrobloga

@kinasato:
nie przesadzaj, to było najlepsze wtf sezonu xD
plus cały shitstorm, wokół pewnych decyzji,
Ja tam bawiłem się dobrze przy czytaniu komentarzy na reddicie i malu xD
  • Odpowiedz
@Devcio: nie, to był dramat, kwintesencja najstraszliwszej #!$%@?, obiektywnie jeden z najgorszych tytułów, który kiedykolwiek widziałem, a widziałem ich naprawdę wiele.

1. Beznadziejne mecha z dodatkowym chromosomem, oglądanie scen walk fizycznie bolało.
2. Kilkukrotna zmiana focusu anime: walka z robalami -> kolonia dzieciaków -> i grande finale kosmiczna inwazja, każdy z tych elementów wykonany po prostu źle.
3. Fanserwisowy bait dla spermiarzy tasujących freda do swoich waifu.
4. Plot hole tak
kinasato - @Devcio: nie, to był dramat, kwintesencja najstraszliwszej #!$%@?, obiekty...

źródło: comment_pacUJWaDYKY0TEAbx6BiRtn3vA9WhNIB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kinasato:
1. Wiesz jest taka możliwość, można nie oglądać czegoś co boli w oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. No bo cała seria ma być tylko o walce z robalami oO
3. Jakby nie było takie realia ostatnich lat anime ¯\
(ツ)_/¯
4. Plothole takie wielkie że załatane dosłownie w paru ostatnich odcinkach, ze szczyptą WTF w stylu TTGL
5. Znów nawiązka do zakończenia z TTGL
  • Odpowiedz
@Devcio:
1. Obejrzałem, bo był na to straszny hype i przecierałem oczy z niedowierzania, dlaczego.

2. Raczej chodzi o porzucenie poprzedniej konwencji i przeskok dalej bez żadnej sensownej konkluzji. Pstryk, zostawiamy wszystko i przechodzimy dalej, teraz to będzie tytuł o czymś innym.

3. Tutaj wchodzimy na wyżyny, jeżeli chodzi o tytuł, który uważa się za poważną, nieśmieszkową produkcję. Jakby autorzy sami wiedzieli, że mają słabe karty na ręku i potrzebują więcej
  • Odpowiedz
@kinasato:

który uważa się za poważną, nieśmieszkową produkcję

ani na chwilę nie miałem takiego zdania o tym animcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przylepienie do tego łatki "szczypty WTF" nie jest żadnym antidotum

A czymże to było jak nie soczystym WTF, można spodziewać się jakiegoś bardziej sensownego rozwiązania pewnych dziur w całej tej historii, ale konkluzja jaką zrobili obróciła całą serię o 180 st.


Zresztą niezbyt to ma
Devcio - @kinasato: 
 który uważa się za poważną, nieśmieszkową produkcję
ani na chw...

źródło: comment_wA53pGVtgAChuVS3Rbi78TGOipDz06WW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tobaccotobacco: A co, żeby oglądać anime to trzeba mieć iq300 i analizować każdą scenę pod względem merytorycznym, albo szukać głębszego sensu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak lasery lubię, ale wszędobylskie cycki(fanserwis) jest wkurzający ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Devcio: ujmę to tak - anime to nie jest wcale zbyt oczywista forma rozrywki, do niedawna całkowicie niszowa i ograniczona do nielicznych kilku źródełek, napędzana wyłącznie nostalgią do jeszcze mniejszej liczby sprzedanych na zachód seriali, z których wcale nie dostaliśmy czystego złota, tylko raczej rysowane telenowele pokroju dbz

drugie otwarcie japonii na świat i przejęcie przez amerykę gigantycznego ciężaru promowania i adaptowania wszelkiej anime/mangi (w przypadku francji tradycyjnie zawsze szło o
  • Odpowiedz
@Devcio: co do twistu, że robale nie są złe nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Potężne zastrzeżenie mam do sposobu w jaki zostali wprowadzeni ostateczni antagoniści. Jest to piękny przykład zagonienia się fabuły w ślepą uliczkę, z której desperacko autor scenariusza próbował się wyrwać, mając już naprawdę mało czasu antenowego. Podobną sytuację mamy w przejściu pomiędzy 1 i 2 sezonem Aldnoah.Zero. Historia nie miała już jak iść dalej, więc wprowadza się radykalne,
  • Odpowiedz