Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie mam. Starsi kupili sobie smart tv samsunga, cyfrowy polsat hula, wszelkie internetowe rzeczy też ale nie hula za dobrze naziemna cyfrowa tv. Albo szarpie albo w ogóle nie szuka tego sygnału. Tak to powinno być wpięte? Bezpośrednio w tv kabel od anteny czy tak jak dawniej kabel z wtykiem i zasilaczem? Ktoś, coś? #kiciochpyta #diy #stb #elektronika
  • 6
@Voltaire: Jak był zasilacz do anteny przy starym TV to on ma zostać - to dodatkowe wzmocnienie sygnału antenowego. Nie ważne czy to nowy TV czy stary rupieć - żadna technologia nie zadziała jeżeli masz daleko do masztu antenowego, a przez to słaby sygnał.
@wypokowy_expert: Dawniej ta antena podpięta była do tv dziadka, w praktyce nie używana odkąd zmarł. Teraz po prostu jest bez żadnych rozdzielaczy tylko idzie z dachu do tv. Ojciec chce montować wtyk z zasilaczem, nie wiem czy powinno tak się robić.
Ojciec chce montować wtyk z zasilaczem, nie wiem czy powinno tak się robić.


@Voltaire: Najpierw trzeba wiedzieć co jest na dachu, jak jest antena ze wzmacniaczem, to bez zasilania nie zadziała, tyle co kabel sygnał odbiera. U rodziców jak dvbt odpalili to wywaliłem wzmacniacz z "siatki" wstawiłem symetryzator i działa, ale do RTCNa jest 40km wcześniej z racji polszmatu było ponad 100. U Ciebie też możliwe, że i antenę trzeba przestawić.