Wpis z mikrobloga

Mircy, pomożecie mi uzupełnić osobisty słowniczek skrótów, bo nie ukrywam że ostatnio się gubię na wykopie. Z rzeczy które ostatnio się dowiedziałem to:
EOT - koniec tematu
Inb4 - uprzedzając głupie pytania
Jak waść państwo mogą coś podrzucić więcej to będę wdzięczny :)
#gramatyka #grammarnazi #pytanie
  • 13
@DzikiBomber Człowiek uczy się całe życie ¯_(ツ)_/¯. Choć możliwe jest też że w środowisku jakim jest wykop ten skrót ma inne znaczenie. W sumie to cholera wie, stąd ten wpis :)
@istp Nie jestem polonistą więc trochę nie znam się ale się wypowiem, ale mi się znowu wydaje że na forach typu wykop jak najbardziej pasuje. Tak samo jak btw czy właśnie tl;dr. Takie skrótowce są w moim mniemaniu fajne. Tym bardziej że tl;dr czy inb4 nie ma polskiego odpowiednika a cała fraza w języku polskim jest długa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ysior: tylko że btw czy tl:dr zna 90% (na podstawie statystyk z ciemnego miejsca), po tym wątku widać że 90% ludzi myśli że inb4 to inba. Są zbyt podobne do siebie, choć o całkowicie innym znaczeniu.
@kiedys-bylem-mlodszy Tych dwóch nie znałem zupełnie. Nawet nie kojarzę. Możesz napisać wyjaśnienie skrótu AF bo na miejskim słowniku trochę to dziwnie jest wyjaśnione.

@istp Może i masz rację, choć z drugiej strony zauważmy że btw i tl;dr jest w użyciu dłużej dlatego też więcej ludzi kojarzy. Wydaje mi się że z inb4 będzie tak samo. Bo idąc za twoim wcześniejszym komentarzem kiedyś pewnie ludzie pisali że używanie btw w zdaniu to jest