Wpis z mikrobloga

5 września 2019, a zatem sporo przed końcem terminu, wysłałem formularz zgłoszenia chęci udziału w Festiwalu Kobiet Internetu, organizowanego ze wsparciem finansowym Miasta Gdańsk. Według zapewnień organizatorów, Festiwal miał jakoby nikogo nie dyskryminować a udział mężczyzn w nim był dopuszczalny. Regulaminowe wymogi spełniam z nawiązką: "posiadających minimum 1 kanał (na platformach mediów społecznościowych: Facebook, Instagram, Youtube, Twitter), na którym są na bieżąco publikowane nowe treści" - posiadam fanpage Społeczny Rzecznik Praw Mężczyzn na którym codziennie pojawiają się nowe treści; "którzy współpracują i współtworzą kanały z kobietami oraz wspierają inicjatywy kobiece" - współpracuję z panią Sabiną Gatti i jej inicjatywą "Wirtualna Kampania przeciwko przemocy kobiet wobec mężczyzn i dzieci" - jest to niewątpliwie inicjatywa kobieca, pań Sabiny Gatti i Anety Falkowskiej; domagając się równouprawnienia siłą rzeczy walczę o nie także dla kobiet. Mimo powyższych faktów moje zgłoszenie zostało zignorowane, jeśli nie liczyć automatycznej odpowiedzi z nieprawdziwym zapewnieniem, że organizatorzy skontaktują się ze mną "najszybciej jak to możliwe". Nie skontaktował się nikt a Festiwal odbył się bez mojego udziału. Nie dano mi nawet szansy przedstawienia projektu prelekcji. W związku z tym uważam, że jestem ofiarą dyskryminacji ze względu na płeć. Jak dotąd o sprawie powiadomiłem organizatorów Festiwalu oraz Gdańską Radę do spraw Równego Traktowania. Będę się domagał przeprosin i odszkodowania (środki przeznaczę na cele związane z MRA, ewentualnie przekażę Fundacji Fortior). Na razie dam im regulaminowe dwa tygodnie na odpowiedź, potem kręcę Małysza. #dyskryminacjamezczyzn
  • 5
  • Odpowiedz
@janeeyrie: moja prelekcja idealnie wpisałaby się w drugą część drugiego bloku, czyli bloku społecznego. Cytuję: "budowanie społeczności, inspirowanie i motywowanie, crowfunding, realizacje marzeń i celów społecznych". Ja oczywiście wiem, że celem Festiwalu była promocja feminizmu i motywowanych tą ideologią postaw, natomiast dokładnie zapoznałem się z celami i regulaminem i - uwaga - tam niczego takiego nie ma. Zapisy są ogólne i mówią na przykład o "angażowaniu odbiorców, zachęcaniu do interakcji,
  • Odpowiedz