Wpis z mikrobloga

Jednak wegańska wymaga suplementacji, stąd też trudno mówić, że jest równie dobra.


@anonymous_derp: a komunikacja na wykopie wymaga internetu i smartfona co również nie jest naturalne dla zwierząt.

Pozyskiwanie B12 przez wegan w postaci suplementów to najlepsza forma pozyskiwania tej witaminy. Dostarczamy ją w odpowiednich, bezpiecznych dawkach pozbawionych syfu jakim są tłuszcze nasycone oraz cholesterol.

Swoje rozkminy typu "suplementy to zło" zostaw na jakieś alt medowe fora ziołowe.
  • Odpowiedz
Człowiek to naczelny, a praktycznie żadna małpa naczelna nie opiera swojej diety na mięsie.


A jednak mięsożerne małpy istnieją, popatrz. Może trzeba by się przyjrzeć konkretnemu gatunkowi, jak wygląda jego układ trawienny, chociażby, zamiast próbować wnioskować na podstawie bardzo ogólnych kategorii?

Umiejętność pozyskiwania B12 straciliśmy wraz z ewolucją i postępem, tak samo jak z witaminą D, którą każdy mieszkaniec naszego klimatu musi suplementować w okresie jesienno-zimowym.


Jeśli
  • Odpowiedz
Zastanawiam się, skąd pomysł, że te związki chemiczne są szkodliwe. Z literatury naukowej na pewno tego nie wywnioskowałeś.

Z literatury naukowej na pewno tego nie wywnioskowałeś.


@anonymous_derp:

No nie wiem, może z podstawowych stanowisk najważniejszych
  • Odpowiedz
wklejasz mi standardowe paleo/keto bzdury, albo jakieś przemyślenia wybranego typa, ale badania, które były uznawane za środowiska naukowe za manipulajce.


To można w o wiele większym stopniu zastosować do twoich wypocin, niestety. Zdajesz się kierować opiniami eksperckimi, samemu nie znając nawet podstaw tego, o czym dyskutujesz. Zastanawiam się, skąd u ciebie taka pewność, że akurat *twoi* eksperci mają rację? Dlaczego nie naukowcy, którzy się z nimi nie zgadzają? Czy bycie u władzy daje im immunitet od popełniania błędów i zatwardziałości w opiniach?

Masz tu odpowiedź Harvardu na jedną z Twoich metaanaliz:

https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/2014/03/19/dietary-fat-and-heart-disease-study-is-seriously-misleading/
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: wklejasz mi jakieś bzdury sprzeczne z przyjętym konsensusem naukowym, dodatkowo podaje ci na tacy dokładną odpowiedź Harvardu na szerzone bzdury, a ty mi każesz jeszcze marnować czas na tłumaczenie ci manipulacji pozostałych pseudonaukowych linków i jeszcze mi zarzucasz bycie opłaconym xD

Masz tupet.
  • Odpowiedz
wklejasz mi jakieś bzdury sprzeczne z przyjętym konsensusem naukowym, dodatkowo podaje ci na tacy dokładną odpowiedź Harvardu na szerzone bzdury, a ty mi każesz jeszcze marnować czas na tłumaczenie ci manipulacji pozostałych pseudonaukowych metaanaliz i jeszcze mi zarzucasz bycie opłaconym xD


Dobranoc. ʕʔ

@Clefairy:
  • Odpowiedz