Wpis z mikrobloga

@BeatrisFoxxx: Niekoniecznie. Zastanow sie co robia antybiotyki. Troche gorzej pewnie bedziesz trawil, moze gorzej sie regenerowal, ale utrzymac sile powinienes bez problemu. To tylko 5 dni. Tzn. jak bedziesz trenowal, nie wiem co Ci jest.
@DywanTv: Nie takie trochę. Antybiotyk może #!$%@?ć tak florę, że później dojście do ładu może zając kilka lat nawet. Ja bym zaczął #!$%@? dobre probiotyki już na pewno, najlepiej te sprzedawane pod postacią leku. Przynajmniej ze 4-8tygodni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr: No jak nie jest debilem i lekarz też to o wszystko zadbają. Ja często dostaję probiotyki. Do tego głupia kapusta kiszona dużo da.
@DywanTv: Lekarze są debile, może nie młodzi, ale większość starych ma w dupie i nie przepisuje probiotyków, albo rzuca, a niech se pani kupi probiotyk X. A tutaj trzeba dobra odpowiedni i brać dłużej niż 1 opakowanie. Ja antybiotyku nie jadłem chyba z 10lat, ale osoby które znam, zawsze się mnie pytają jaki kupić probiotyk do antybiotyku, bo lekarz nic nie mówił, albo rzucił, jakiś tam.

Kapusta to nie jest probiotyk,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr:

Kapusta to nie jest probiotyk, bo nie wiadomo ile ma bakterii. Zazwyczaj ma ich na tyle mało, że nie docierają żywe do jelita.


Skąd takie info?
@DywanTv: Z badań, przecież nie z dupy :D To jest specjalistyczna informacja, sam tego nie wymyśliłem. A gdzie to przeczytałem, nie pytaj, bo nie kolekcjonuje linków i to było daawno temu.

A i sama definicja probiotyku zakłada, że ilość szczepów musi zostać podana, oraz jakie to szczepy.
@DywanTv: Jaka konkretnie ilość Lactobacillus siedzi w 100g kapuście kiszonej tej z Biedronki? I z tej od pani Heni z bazarku? I tej od pana z warzywnego za rogiem?
@Poemat: A co jest nieprawdziwego w tym, co powiedzialem? Na jednej piersi jest napisane 18g/100g. Na innej 20g. Na jeszcze innej 17 czy 19. Ktora wartosc jest prawidlowa? Liczenie kalorii i makrosow to przyblizenia.

Do tego porownywanie liczby bakterii w 100g kapusty jest bez sensu. Bo nie wiesz jakie sa potrzeby i nie wiesz ile tych bakterii w brzuszku masz, nie wiesz ile antybiotyk ich zabije czy oslabi. Tutaj to tez
@Poemat: Nie mowie, ze jedzenie kapusty jest lepsze czy moze byc stosowane zamiast sztucznych probiotykow xD Zeby nie bylo. Ale nie ma co takich kiszonek odrzucac :( I warto z takich naturalnych probiotykow korzystac, bo sa one ogolnie bardzo zdrowe.