Wpis z mikrobloga

@BeatrisFoxxx: Niekoniecznie. Zastanow sie co robia antybiotyki. Troche gorzej pewnie bedziesz trawil, moze gorzej sie regenerowal, ale utrzymac sile powinienes bez problemu. To tylko 5 dni. Tzn. jak bedziesz trenowal, nie wiem co Ci jest.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Nie takie trochę. Antybiotyk może #!$%@?ć tak florę, że później dojście do ładu może zając kilka lat nawet. Ja bym zaczął #!$%@? dobre probiotyki już na pewno, najlepiej te sprzedawane pod postacią leku. Przynajmniej ze 4-8tygodni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr: No jak nie jest debilem i lekarz też to o wszystko zadbają. Ja często dostaję probiotyki. Do tego głupia kapusta kiszona dużo da.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Lekarze są debile, może nie młodzi, ale większość starych ma w dupie i nie przepisuje probiotyków, albo rzuca, a niech se pani kupi probiotyk X. A tutaj trzeba dobra odpowiedni i brać dłużej niż 1 opakowanie. Ja antybiotyku nie jadłem chyba z 10lat, ale osoby które znam, zawsze się mnie pytają jaki kupić probiotyk do antybiotyku, bo lekarz nic nie mówił, albo rzucił, jakiś tam.

Kapusta to nie jest probiotyk,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skogyr:

Kapusta to nie jest probiotyk, bo nie wiadomo ile ma bakterii. Zazwyczaj ma ich na tyle mało, że nie docierają żywe do jelita.


Skąd takie info?
  • Odpowiedz
@DywanTv: Z badań, przecież nie z dupy :D To jest specjalistyczna informacja, sam tego nie wymyśliłem. A gdzie to przeczytałem, nie pytaj, bo nie kolekcjonuje linków i to było daawno temu.

A i sama definicja probiotyku zakłada, że ilość szczepów musi zostać podana, oraz jakie to szczepy.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Jaka konkretnie ilość Lactobacillus siedzi w 100g kapuście kiszonej tej z Biedronki? I z tej od pani Heni z bazarku? I tej od pana z warzywnego za rogiem?
  • Odpowiedz
@Poemat: A co jest nieprawdziwego w tym, co powiedzialem? Na jednej piersi jest napisane 18g/100g. Na innej 20g. Na jeszcze innej 17 czy 19. Ktora wartosc jest prawidlowa? Liczenie kalorii i makrosow to przyblizenia.

Do tego porownywanie liczby bakterii w 100g kapusty jest bez sensu. Bo nie wiesz jakie sa potrzeby i nie wiesz ile tych bakterii w brzuszku masz, nie wiesz ile antybiotyk ich zabije czy oslabi. Tutaj to tez
  • Odpowiedz
@Poemat: Nie mowie, ze jedzenie kapusty jest lepsze czy moze byc stosowane zamiast sztucznych probiotykow xD Zeby nie bylo. Ale nie ma co takich kiszonek odrzucac :( I warto z takich naturalnych probiotykow korzystac, bo sa one ogolnie bardzo zdrowe.
  • Odpowiedz