Wpis z mikrobloga

Poproszę o pomoc. Po 10 latach postanowiłem z konsol przejść na #pcmasterrace . No i tu zaczynają się problemy. Kolejna gra z kolei zawiesza mi się w losowych momentach co powoduje reset kompa lub wyrzucenie do pulpitu. Idzie jakoś sprawdzić co jest tego przyczyną? Mój komp to:
- MSI GeForce RTX 2060 6 GB DDR6,
- Dysk SSD Kingston A2000 M.2 PCIe NVMe,
- SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024,
- SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W,
- INTEL Core i5-9400F LGA1151 2.9-4.1 GHz,
- Płyta główna GIGABYTE B365M D3H mATX LGA1151,
- HyperX Pamięć DDR4 Fury 16GB/2666 CL16.

Gry, które mi wywala to Forza Horizon 4, The Outer Worlds i Starcraft II. Wszystkie gry oryginalne z Game Passa i battleneta. Tylko Football Manager działa mi poprawnie
  • 18
@proofd12: komunikaty jakieś w podglądzie zdarzeń? LinX/Prime95, FurMark na 30 minut z obserwacją temperatur. Memtest z bootowalnego pendriva. Było OC cpu, ram, gpu? Sprawdź na ustawieniach domyślnych czy będzie podobna sytuacja. Smart dysków ok?
@proofd12: Jebnięty zasilacz. Zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej weź jeszcze kogoś z multimetrem co się zna i niech posprawdza napięcia bo w sumie może też płyta być.
@proofd12 I co jak rozwiązałes ten problem ostatecznie? Wydaje mi się, że problem mógł leżeć po stronie dysku Kingstona A2000, który wywala blue screeny, gdy masz zainstalowany program Gigabyte RGB fusion 2.0.