Wpis z mikrobloga

Merveille Fundambu wypożyczony z A-klasowego KTSu Weszło do 1.ligowego Radomiaka. Trener Radomiaka określił Kongijczyka mianem "absolutnego fenomenu".

Zaplusuj ten wpis, a zawołam Cię za pół roku, gdy zakończy się sezon w 1 lidze. Zobaczymy czy serio Fundambu zrobił różnicę na zapleczu Ekstraklasy czy z podkulonym ogonem wróci na amatorskie boiska Warszawki.
#pilkanozna #weszlo
rales - Merveille Fundambu wypożyczony z A-klasowego KTSu Weszło do 1.ligowego Radomi...

źródło: comment_NtGGy6s9UTqAZQbk2MbfuvMKkqxBOEQ5.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales: mega mnie to interesuje czy gość rzeczywiście ma takie umiejętności jak opisują to ludzie z KTS-u, czy fizyczna polska piłka go nie przytłoczy
  • Odpowiedz
@STL9: nie ma, widziałem go na żywo. Niczym się nie wyróżniał na tle chłopaków z IV ligowych rezerw Arki. Nie wiem jak teraz bo niby trochę przypakował, także zobaczymy. Moim zdaniem Radomiak liczy na promocje na weszło i tyle. Tzn. nie zrozumcie mnie źle, jest to ok zawodnik, niezły, ale generalnie w każdej drużynie CLJ jest ze 4 takich.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Ten sparing z Arką był jednak pół roku temu, od tego czasu chłopak trochę złapał języka, trochę przypakował fizycznie, pewnie jakieś zaległości taktyczne zaczął nadrabiać.

Wszystko zależy, czy ma w miarę poukładane w głowie. Jeśli jest, to będzie szybko nadrabiał braki i obstawiam, że Ekstraklasa będzie dla niego zbyt mała.

A jeśli po pierwszych sukcesach przyjdzie samozadowolenie, to pewnie nawet w Ekstraklasie się nie wyróżni. Bo zakładam jednak, że
  • Odpowiedz
@rooger: nie no jasne, ma 20 lat, wszystko się może zdarzyć. Równie dobrze może za 3 lata grać w Cieszyniance Cieszyn. W-----a mnie jednak niemiłosiernie jego promowanie przez Stanowskiego i Weszło, porównywanie do Aarona Wan Bissaki (!) i ogólnoweszlane spuszczanie się nad nim.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Biznes. Jakby nie robili tyle szumu, to by pewnie przechodził teraz do III/IV ligi.

Ciekawe, że jednak nie Raków, z którym w pierwszej kolejności romansowali.
  • Odpowiedz
Ogólnie mam wrażenie, że Stanowi włączył się jakiś instynkt rodzicielski przy nim, wszystko mu załatwia, wszystko organizuje, chwali się nim wszędzie coś na styl "a mój synek to wygrał konkurs recytatorski! Dostanie kiedyś Nobla"

@Adams_GA:
  • Odpowiedz
@rales: Myślę, że to dopiero pierwszy z wielu. Zrobili sobie klub w którym będą ogrywać chłopaków z Kongo(budują tam chyba akademię) i pójdą w dalej w świat. Biorąc pod uwagę ich znajomości, to, że mają swoje media gdzie można ich łatwo promować, znajomości w branży(stoi też za tym Boguś Leśniodorski) to plan wydaje się całkiem dobrze przemyślany. Koszty względnie małe, a jak odpali jeden czy drugi to będzie z tego
  • Odpowiedz
Wiesz, skąd przyjechali Ci czarni piłkarze do A-klasy?
– Z Afryki?
– No właśnie, skauci przywieźli ich z Afryki. A myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, zmierzyć, zważyć zwinnego, silnego Murzyna i wywieźć go za ocean?
– Chyba nie.
– No jasne, że nie. Udało im się to zrobić, ponieważ wywozili tylko takich, co albo nie potrafili s--------ć przed skautem albo byli największymi głąbami z plemienia i
  • Odpowiedz