Wpis z mikrobloga

Obejrzałem cały pierwszy sezon #netflix #wiedzmin i zaczyna mnie bawić to całe sranie się, że jest zły. Mnie się go przyjemnie oglądało i uważam, że prucie się na złą obsadę, źle dobrane postaci jest o kant dupy potłuc. Film jest interpretacją książki w wizji reżysera. Jeśli uważa ktoś, że Ciri, Jen, Geralt czy ktokolwiek powinien inaczej wyglądać to polecam książkę - tam sam sobie wyobrazisz postać. A co do samego serialu to ogląda się dobrze i mnie się podobał. Lubię uniwersum Wiedźmina i czekam już na drugi sezon.
A co do tego czy jest dobry czy nie to raczej sprowadziłbym to do opinii czy mnie się podobał czy nie.
Osobiście polecam.

#oswiadczenie
  • 13
  • Odpowiedz
Film jest interpretacją książki w wizji reżysera


@Casuperu: Ludzie co wy macie z tymi argumentami typu "to wizja reżysera i ma do niej prawo" xD Zdajesz sobie sprawę że to jak nie napisać nic? Ta wizja podlega krytyce i to właśnie tę krytykę czytasz. Jeszcze napisz że to przecież tylko fantasy więc nic nie ma znaczenia bo są smoki, to będziemy mieli bingo bezmózgich argumentów.

Serial po prostu obdziera materiał źródłowy
  • Odpowiedz
@Wap30: Na szczęście recenzowanie dzieł i wszystkie etapy edukacji mam za sobą. Teraz to moja praca podlega krytyce więc zdania co do serialu nie zmienię. Podobała mi się książka, 2 i 3 część gry i podoba mi się serial.
  • Odpowiedz
@Casuperu: Ależ ja nie chcę żebyś zmienił zdanie, byłbym wręcz zachwycony mogąc skorzystać z okazji i poznać czemu masz tak odmienną opinię. Problem w tym że"podoba mi się" to nie własne zdanie a uczucie. Bez procesu decyzyjnego, jakiejkolwiek analizy i możliwości uzasadnienia pogódź się z tym że zdania po prostu nie posiadasz, posiadasz urocze uczucie. Do niego także masz prawo, ale czemu chcesz się nim dzielić z innymi w takiej formie
  • Odpowiedz
@Wap30: Mój proces decyzyjny w kwestii oceny serialu jest na tyle złożony, że nie chcę się nim dzielić w tej chwili. Niemniej we wpisie bardziej chodziło mi o oceny w stylu "Jest zły", "Jest fatalny". Nie lubię takich określeń - z racji budowy mojej psychiuki wolę określenia "Mnie się nie podoba", "Moim zdaniem jest fatalny". Ja spędziłem przy nim te 8 godzin i nie myślę, że zmarnowałem choćby jedną z nich.
  • Odpowiedz