Wpis z mikrobloga

W jaki sposób przechowywać okute naczynko z Palo Santo, gdy nie będzie używane od 4 dni do tygodnia ? Czy dobrym sposobem będzie po prostu wyrzucenie całego suszu, przepłukanie ciepłą wodą (bez wycierania) i pozostawienie go do góry nogami na papierowym ręczniku ?

#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: nie miastowe wiedzą o istnieniu czegoś takiego jak żywica ci co uważali na bioli też o czymś takim jak utlenianie. Bardziej doedukowane miastowe też. Jestem z miasta BTW oficjalnie. A pytanie o każdą mikrokropkę na palo santo "czy to pleśń" pod tym tagiem dostarcza mi beki na dobre kilka minut. Chcecie sterylności - pijcie z ceramiki. Tylko sprawdźcie czy szkliwo jest wysoko wypalane i w piecu w którym nigdy
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda @yamnichek_pyesio: Koledzy nie kłóćcie się.
A tak na poważnie? Też się zastanawiałem nad tym tematem bo od kilku tygodni mam palo santo i jak zostawiłem na pierwszy weekend suche to pękło delikatnie. Na kolejny zostawiłem z wodą do połowy naczynka, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł. Już nie chodzi o to czy to "trujące" czy nie, ale czy matero się nie zniszczy. Jest jakiś złoty środek?
  • Odpowiedz
@Debaterflaj: ono będzie i tak pękać jeśli nie utrzymasz optymalnej wilgotności. Jak chcesz mieć przepisowo to byśm usiał jakiś humidor czy coś sobie sprawić. Mam dość suche powietrze w mieszknaiu. Zostawiałem nawet na kilka tygodni jakiejś tragedii nie ma z poziomem spękania.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Deffyx: ja bym nie odwracał, lepiej jak jest ruch powietrza. Możesz też przepłukać woda co pare dni.
A nawet jakby popękało to nie ma co się przejmować, po to jest właśnie okucie.
  • Odpowiedz