Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szampon_ziolowy: podpiales pewnie pod złe gniazdo hdmi, poszukaj takiego z opisem hdmi ARC, a jeśli to by nie pomogło to byś musiał w opcjach poszukać włączenie tego

@szampon_ziolowy: a jak ma być, jeśli soundbar jedynie "wyławia drzwięk" z przewodu hdmi, którym leci z zewnęrznego urządzenia do TV. Jak źródlo dzwięku powstaje wewnatrz tv - to soundbar nic o nim nie wie

@hrumque: a o takim czymś jak arc słyszałeś?
hdmi ARC


@Kic3k: no wlasnie nie slyszalem, tzn widzialem w działaniu w kinie domowym podlączonym pod tv, i to działało (w sensie - kino domowe dostawało dzwięk po hdmi zdekodowany przez tv, obojętnie z którego wejścia hdmi/dekoder dvbt telewizor pracował) ... ale nie działało przy filmach odtwarzanych wprost na tv z pendrive ... (bo tv nie był smart, tylko "zwykły najzwyklejszy, ale z mediaplay z usb").
Podłączyłem poprawnie. Tv jest smart. Poszukałem w Google i podobny problem znalazłem na elektrodzie. Nie wiem co w moim przypadku jest źle. Ustawienia w tv też są ok. Oze tak ma być jak kolega wyżej napisał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szampon_ziolowy: czyli podłączony pod hdmi arc, i w ustawieniach obsługa arc jest włączona a mimo to nie masz dźwięku? a napisz coś więcej kiedy masz dźwięk, wtedy też z tv? czy z jakiegoś tv boxa albo dekodera?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szampon_ziolowy: a ile filmów testowałes? a jak z np plikami mp3? problemem może być plik źródłowy w formacie którego tv np nie odtworzy

sprawdź jakiś plik mp3 z pendrive to będziesz miał pewność
@Kic3k sprawa wygląda tak. Wszystko działa o ile format pliku video nie jest formatem mp4. Podczas testowania okazuje się, że soundbar nie przesyła dźwięku również z niektórych smart aplikacji. Działa netflikx, primevideo, a dla przykładu z oficjalnej apki CDA dźwięk nie jest przesyłany do sounbara. Wygląda na to, że to kwestia kodeków...mp3 działa bez problemu