Wpis z mikrobloga

Mircy, 20 grudnia miałem zdarzenie drogowe, na parkingu mojej pracy facet uderzył mi w tył, rozwalił zderzak i lampę i postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Moim szczęściem okazało się nagranie z kamer i nagranie jego tablic rejestracyjnych. Zgłosiłem sprawę na policję.
Teraz mam czekać ale jako że zderzak trze o oponę postanowiłem skorzystać z assistance który miałem wykupiony. Po rozmowie z ubezpieczycielem dowiedziałem się że jest możliwość sprawdzenia czy sprawca ma ważne OC jeśli mam jego blachy. W systemie tym, wybaczcie wiem że chodzi o jakiś fundusz gwarancyjny, tyle pamiętam, sprawcy nie ma w bazie, oznacza to prawdopodobnie że nie ma ważnego OC ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy w takiej sytuacji będę się musiał targać po sądach o odszkodowanie z tytułu naprawy pojazdu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#stopcham #kierowcy #kiciochpyta
źródło: comment_4WfrJIxCY6KEWYG5n2qs5oZVY16UzNE4.jpg
  • 14
@bartkeeee: myśle że będziesz musiał się ciągać po sądach teoretycznie nie ma z czego wypłacić wiec trzeba zajrzeć mu do portfela a do tego będzie potrzebny sąd ()
@salvador5000 tylko diesel 1.6 hdi i to mój 3 samochód w życiu i najlepsze czym jeździłem, Francuzy lubią wygodę a ja osobiście za benzyną nie przepadam. Chociaż powiem Ci ze raz miałem z nim taką sytuację że wywalilo mi checka, no choinka na desce rozdzielczej a rozwiązaniem było wyczyszczenie czujnika na filtrze paliwa XD także trochę kapryśny ale z tego co słyszałem to one tak mają
@bartkeeee tak z ciekawości zapytalem bo mam też od 3 lat takiego czarnego lwa ale 1.6 benzin motor. Ja zaś nie uznaje diesla ¯_(ツ)_/¯ Jeżdżę głównie miasto, "wokół komina". Póki co nie ma źle chociaż mógłby mieć ze 150 a nie 120km.
twoja ubezpieczalnia go pociągnie

@Salomonthekrol: Kogo dokładnie pociągnie? Właściciela auta? Czy nieustalonego kierującego? To, że typ nie widnieje w bazie UFG może sugerować iż nie ma polisy, ale nie jest to pewne. Jeśli właściciel się nie przyzna, ani nie wskaże kierującego, a na nagraniu również nie będzie widać kierującego to, ciężar dowodów odnośnie szkody spoczywa na pokrzywdzonym. Co więcej, gdyby miał OC, byłoby lepiej, bo wówczas niezależnie od tego kto prowadził,
@lubie-solnik cześć miras, chciałeś żebym wołał, to sprawa po blisko 2 Mc wygląda tak, mój pracodawca udostępnił monitoring ubezpieczycielowi, swoją drogą jakość nagrać full HD, wszystko super wygląda i wszystko widać, blachy sprawcy i jego twarz, uderzył mnie hakiem :( ubezpieczyciel ustalił że wypłaci mi pieniążki aleeee dopiero gdy Policja wyda im notatkę ponieważ sprawca nie ma OC i bez notatki o ukaraniu nie wypłacą. Powiedział mi żebym się nie martwił bo