Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki jest koszt założenia klimatyzacji we #wroclaw? Powierzchnia, którą chce chłodzić to 40-50 metrów, interesuje mnie klimatyzator typu split, mam balkon i mogę tam powiesić jednostkę zewnętrzną bez problemu. Zna się ktoś na #klimatyzacja i potrafi mi doradzić jaki klimatyzator wybrać i jaki jest mniej więcej koszt montażu? Chce powoli oszczędzić pieniądze, żeby w marcu/kwietniu zamontować
  • 8
  • Odpowiedz
@garbaty33: Nie bierz LG, instalowałem kilka sztuk i niczym szczególnym się nie wywyższają, a cena do najniższych nie należy (a słyszałem, że ostatnio jakoś wykonania leci na łeb, na szyję). Wśród splitów tak naprawdę prym wiodą chińczyki (GREE, MIDEA) oraz marki europejskich importerów, którzy wytwarzają swoje klimatyzatory w tych 2 fabrykach (Kaisai, MDV, Sinclair, Rotenso, Cooper&Hunter i wiele, wiele innych). Instalowałem tego wiele i za tą cenę naprawdę warto. I powiem
  • Odpowiedz
@garbaty33: pracowałam w montażu i projektowaniu klimy. Zdecydowanie nie bierz LG, najwiekszy syf. Polecam bardzo markę Gree (ani razu w firmie gdzie pracowałam gdzie montują to od lat nie było żadnej awarii, reklamacji). Bardzie pytanie - co Ty chcesz chłodzić co ma 40-50m? Całe mieszkanie jednym splitem?
  • Odpowiedz
Mam mieszkanie lekko ponad 40 metrów, głównie zależy mi żeby w salonie było chłodno. Często jednak ktoś nie zamknie drzwi od łazienki/sypialni i to powietrze jednak by się mieszało, więc chyba lepiej kupić jednostkę która teoretycznie dałaby radę ogarnąć większą powierzchnie niż tylko ten salon. Ewentualnie w przyszłości dokupiłbym drugą wewnętrzną do sypialni. Dzięki wielkie, ogarnę tego Gree w takim razie
  • Odpowiedz
Na salon wystarczy jednostka 3,5kW, jeśli myślisz ,że wystarczy zostawić otwarte drzwi i w całej chacie będzie chłodno to od razu planuj zakup więcej niż 1 jednostki bo to nierealne xd. Polecić mogę Haiera bo jest dobry i tani. Montaż 1 jednostki to koszt około 3k. A i zaklep sobie montaż już w styczniu/lutym bo jak zadzwonisz w kwietniu, że chcesz klimę na chacie to termin będzie w sierpniu xd. Jak chcesz
  • Odpowiedz