Wpis z mikrobloga

Do gry aktorskiej i doboru aktorów nie mam żadnych zastrzeżeń, chociaż kurde, mogli tą Triss przefarbować na rudo xD

Niby mi się to dobrze oglądało, obejrzałam wszystkie odcinki na raz i poczułam trochę klimatu, ale jednak nie podobają mi się te wybory fabularne.

Wątek Aretuzy był tak naprawdę mało ciekawy, wystarczyła by retrospekcja. Postać Yen nie została dokładnie nakreślona, dla mnie jej przemiana była za szybką i w ogóle tempo to problem tego serialu.

Dla osób które nie znają sagi chronologia musi być totalnie niezrozumiała. Ja pewnych rzecz nawet nie rozumiem np. wracanie do o leżenia Cintry z udziałem Geralta.

Geralt jest zajebisty. Może Cavill ma za delikatną urodę, ale aktorski stoi na dobrym poziomie, pokazuje charakter tej postaci i wizualnie przyciąga uwagę.

Pewnie wątki jak np. Trzy Kafki zostały zrobione pobieżnie. Sama nie zrozumiałam o co w tym chodziło xD Niektóre decyzje bohaterów były nielogiczne.

Na plus zdjęcia, piękne krajobrazy, Jaskier i muzyka. Efekty specjalne dobre, ale z wyłączeniem smoka. Mógłby być naprawdę lepszy.

Obejrzę jeszcze raz, ale na ten moment to 6/10

#wiedzmin
  • 3
@Matricaria:

chociaż kurde, mogli tą Triss przefarbować na rudo xD

Nom. Tego się strawić nie da aby Triss była szatynką. To jak splunięcie w twarz.

ale jednak nie podobają mi się te wybory fabularne.

Jakie wybory? Przecież to praktycznie kopia książek. I to oddana dosyc dobrze. Szczególnie pierwszej czy drugiej (teraz tytułów nie pamiętam). Zarzucanie złych wyborów fabularnych, to praktycznie pisanie tego że Sapek #!$%@?ł książki :)

Wątek Aretuzy był tak
@Floyt: smok teoretycznie był taki jak w bestiariuszach się ich opis pojawia. Inna kwestia ze mocni cgi przy nim kulało. Myśle ze nie ma co aż tak wieszać psów nad tym serialem bo vikingowie tez 1 sezon mieli biedniejszy a jak się liczba widzów zaczęła zgadzać to się mocno rozkręciło i mam nadzieje ze to poprawia :).
Dla mnie największym zarzutem jest triss. Wyglada jak Cyganka której jedyna kwestia mogłoby być
@trooojan: Ja nie wieszam psów nad tym serialem. Jak już na mirko pisałem dla mnie to 7/10 więc całkiem nieźle.
W Vikings akurat CGI za wiele nie ma, i to plust mocny tego serialu. No i tam dobór castingowy jest w 100% super, bo nawet jakbym chciał to nie mam się czego czepić, którejkolwiek osoby o poziom gry aktorskiej.

Dla mnie największym zarzutem jest triss. Wyglada jak Cyganka której jedyna kwestia