Wpis z mikrobloga

Pattern matching, case, if-then-else, a może guards? Jakie są różnice między tymi konstrukcjami i czym należy kierować się przy ich wyborze? Na przykładzie silni omawiam dziś zagadnienie struktur kontrolnych w Haskellu - Pięć sposobów na... silnię w Haskellu!

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
#programowanie #programowaniefunkcyjne #haskell #informatyka
informatyk - Pattern matching, case, if-then-else, a może guards? Jakie są różnice mi...

źródło: comment_b8r0FZMgf1ErjYMi6PTSgVdeiMOJmlyL.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@informatyk: 5 sposobów na silnię i 4 z nich uwalisz uruchamiając z wartością -1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a poważnie, może warto jednak było wziąć jakiś mniej trywialny przykład niż silnię, klepaną w artykułach o językach funkcyjnych do absolutnego znudzenia?
  • Odpowiedz
@aseeon_: jak będę pisał o obsłudze błędów, to z pewnością nic się nie będzie wywalało, nawet jak posadzisz kota przed klawiaturą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To art przede wszystkim dla początkujących, mam z takimi osobiste doświadczenia i zapewniam, że większości z nich mniej trywialne przykłady wcale ich nie radują. Zazwyczaj piszę o rzeczach, z którymi mam styczność na co dzień. Ostatnio poświęciłem trochę czasu, objaśniając Haskella innym,
  • Odpowiedz
  • 1
@Maslo_Z_Chlebem: w pracy mam aktualnie raczej dość typowy stack (Python, Typescript), więc różnych mniej popularnych języków (OCaml, Prolog, Smalltalk itd.) uczę się tylko dla siebie. Ale i tak polecam. :D
  • Odpowiedz