Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić fenomen wiedźmina ?
Nie przeczytałem żadnej książki z tej serii, grałem tylko w drugą część i jakoś mnie to nie porwało, natomiast część trzecią + dodatki widziałem na YT. Ot zwykła historia z uwzględnieniem Polskich tradycji, wierzeń i co tam jeszcze.

#ocokaman #wiedzmin #pytaniedoeksperta #wykopekspert #ksiazki #gry #film #seriale #imba #bedziesiedzialo
  • 33
@Anonimizator69: Pierwszy raz kontakt z wiedzminem mialem gdy ojciec zaproponowal mi przeczytanie ksiazki, ktora mi sie spodoba ( w jego mniemaniu ) w tamtym okresie zycia ksiazki mnie bardzo meczyly.
Po przeczytaniu sagi ( wybuchach smiechu, gesiej skorce i innych wrazeniach z czytania ) poczulem smutek gdy ta opowiesc sie zakonczyla. Dodatkowo strzelilem wszystkie opowiadania. Wyszla gra ( tak na marginesie ja w pracy gram w gry. Wchodze mowie czesc i
@Anonimizator69: Ale co tu wyjaśniać? Ludzie mają ci się tłumaczyć z tego, że coś ich jara? Niektórym się coś podoba, innym nie. Nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Nie istnieje argument, który by cię przekonał (i jest to zresztą bezcelowe). Jeżeli faktycznie chcesz się przybliżyć do tego fenomenu, jakim jest Wiedźmin, to po prostu sięgnij po opowiadania i wyrób sobie opinię.
To nie rozumiesz, najpierw czytam opinie, oglądam trailery i sprawdzam powierzchownie o ile to możliwe opis danej produkcji jak normalny człowiek. Ty pewnie bez większego zastanowienia łykasz wszystko to, co Ci pod nos podsuną.
@Anonimizator69:
1. klimat i świat średniowieczny, brudny, mroczny, niejednoznaczny w przypadku zachodnich gier fantasy wszystko wygląda tak samo jakby wszyscy wzorowali się na jednym, więc już w tym aspekcie witcher deklasyfikuje konkurencję (jedynie soulsy są lepsze ale to jest japońszczyzny)
2. Wielowątkowość, nie ma tutaj typowego zachodniego "dobro vs zło", różne rasy, frakcje, nacje, problemy społeczne, polityczne, rasizm, mutacje i wiele innych