Wpis z mikrobloga

witajcie, zaczynam dopiero przygodę z forexem i mam pewne pytanie,mianowicie czy otwierając pozycje można wyjść na minus? czy tylko można stracić te pieniądze które zainwestowałem.
#forex #inwestycje
  • 20
@ESKIET: można wyjść na minus... czego boleśnie doświadczyli ludzie jak się usztywniał kurs franka do euro :)
nie było drugiej strony rynku, przez co nie można było zakończyć transakcji... i tylko patrzyli jak im uciekają kolejne pokoje domu... który zamiast kupić.. to muszą sprzedać, żeby dług dla brokera spłacić...
@Gippo86: nie wiem jak to w ogóle możliwe, kiedyś grałem na pewnej giełdzie i w momencie gdy bilans wychodził ostro na minus po prostu zamykało pozycje i zerowało konto lecz nie było na minusie.
@ESKIET: a weź zupełnym przypadkiem zarób u market makera spoory hajs... i zechciej go wypłacić :) momentalnie pracownik który robi przelewy jest na urlopie... a może jeszcze zainwestujesz na 2-3 dni w XYZ bo "mają przeciek" że jutro pójdzie w kosmos.... etc :)
@Gippo86: zaraz sprawdzę, czytam o Ducascopy to dużo osób sobie chwali, na pewnej stronie o tym brokerze jest napisane że posiada ochrone przed ujemnym saldem i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce, i czy jest coś co powinienem wiedzieć zanim zacznę inwestować jakies porady albo linki? ;)
@ESKIET: tzn na pewno nikt Ci nie powie co, jak i kiedy kupować/sprzedawać.. bo nie ma takich magików... musisz mieć albo w ciul szczęścia... albo własny patent ... albo w ciul wiedzy makro + technicznej o działaniu automatów

może ta blokada po prostu bazuje na ogromnej płynności (bo mają np. kilku dużych dostawców płynności) i sami kończą transakcję kilka % przed wyzerowaniem konta
@ESKIET: @Gippo86: ESMA wprowadziła wymóg ochrony przed ujemnym saldem do 20k EUR, czyli do tej kwoty nie da się stracić (mówimy o handlu u europejskiego brokera).

może ta blokada po prostu bazuje na ogromnej płynności (bo mają np. kilku dużych dostawców płynności) i sami kończą transakcję kilka % przed wyzerowaniem konta


Płynność nie ma za dużego znaczenia, wystarczy przecież, że zostawisz pozycję na weekend i Trump coś #!$%@? o wojnie
@Gippo86: Nie słyszałem o tym żeby ktoś skalpował w oparciu o PA. Zazwyczaj ludzie wtedy nie schodzą poniżej H1. Jeśli chodzi o jakieś podstawy price action to polecam darmowe artykuły Niala Fullera, które są przetłumaczone na comparic.pl.