Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Mirki, jakie polecacie żarówki H4? Miałem jakieś philipsa ultra coś tam i były na prawdę spoko. Dużo światła, fajne białe (żarówki koloru niebieskiego) ale miały świecić minimum 2 lata (tak kolo w sklepie mówił) a świeciły pół roku... A kwestia żywotności ważna, bo żeby je wymienić to muszę zwalać koło, nadkole i się pierdzielić godzinę z trafieniem. Ot, honda.
Polecicie coś?
  • 17
  • Odpowiedz
@Berkel_88 Żadne ledowe nie mają homologacji. I po co ma kogoś oślepiać?

@Sckb Ja posiadam Osram Cool Blue Intense. Świeca trochę bielszym światłem i moim zdaniem dużo lepsza widoczność. A żywotność niestety zawsze jest trochę krótsza niż zwykłych żarówek dobrej marki.
  • Odpowiedz
@Berkel_88: w dupe sobie je wsadź. Lepsza żadna porada niż taka.
@Flisu95: miałem już te osramy i żywotnością też tyłka nie urwały, ale światło dają dobre, to fakt.
  • Odpowiedz
@Sckb: ja kupilem ostatnio tungsram biale 125% za 4 dychy. Mialem wczensiej philipsy tez jakies biale niewiadomo co za 100zl i poswiecily moze 9miesiecy. Te swieca tak samo albo lepiej
  • Odpowiedz
@Flisu95
@Sckb ja mam ledowe H7 i nikogo nie oślepiają. Pas światła taki sam jak przy zwykłych H7. Tylko że kosztowały łącznie 700 zł. Ale warte swojej ceny, bo trwałości dużo większa, białe i jasne światło. A co do homologacji, to miałem już dwa badania techniczne i za każdym razem przeszły pozytywnie. P
  • Odpowiedz
@Berkel_88 Bo badania to w dalszym ciągu nawet bez auta się przechodzi. I co i dałeś 700zl za to żeby w razie jakiegoś wypadku zawsze była twoja wina? Bo masz żarówki bez homologacji? Niestety tak to w prawie wygląda, ubezpieczalnie lubią wyciagac takie rzeczy. A i tak twierdzę że ledowe żarówki w lampach halogenowych i tak będą oślepiać i tak. Może w soczewkach jeszcze jakoś to wygląda, ale w każdym bądź razie
  • Odpowiedz
@implicenty Pewnie też od tego ile się jeździ zależy, ja dość często jeżdżę na miejscu więc cały czas wlączane i wyłączane są a wtedy najbardziej cierpią.
  • Odpowiedz
@Sckb: Mirku, są takie cuda jak Bosch plus. Zakładałem na próbę w aucie u kogoś bo właśnie oramy sie przepalały po 3-6 miesiącach. Kierowca zadowolony, jakościowo mówi że jak osram, a jeżdżą ponad rok. Zakładam teraz jak ktoś chce coś lepszego i nikt nie narzeka.
  • Odpowiedz
@Sckb: jak żywotne to dobrej firmy jak osram czy philips ultra long. Jak ma dobrze świecić to dobrych film jakieś +150%.
No tyle, że te super jasne to są na rok albo do większej dziury xD
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: widzę, że osram ma jakieś ultra life 3-4 lata, pytanie tylko czy nie będą dłużej świecić kosztem jakości, w sensie że świecą słabiej a dłużej. Bo jak tak to to mnie nie rajcuje.
Bardziej mi o moją różową chodzi, bo to jej samochód, i w sumie dosyć często jeździmy takimi zadupiami i fajnie, jak jest trochę więcej światła.
@r5678: o co chodzi z tymi przekaźnikami?
@tazoo8: i chyba
  • Odpowiedz