Wpis z mikrobloga

@kezioezio: Tylko jeśli chodzi o tak małe prawdopodobieństwo, to opłacenie takich badan zwiększyłoby szanse na zdrowe dziecko np. z 97% do 99,9%. To tak, jakbyś za pomocą kilkunastu tysięcy mógł zwiększyć pewność, że nigdy nie zginiesz od doniczki spadającej ci na głowę. Nie wiem, czy wielu ludzi by się na to zdecydowało.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Bardzo ładny post, ale wyrwany z kontekstu. Mam dziecko, podczas ciąży wykonane wszystkie badania prenatalne (plus Sanco i Harmony), poczytaj o cenie.

Post był o mutacji SMA1 i jego wykrywalnosci, może nieprecyzyjnie napisany. Ale jego meritum jest, że NIE MA możliwości wykrycia wszystkich potencjalnych mutacji u nienarodzonego dziecka. Możemy być świadomym przyszłymi rodzicami, zminimalizować ryzyko, ale zawsze można trafić na ultrarzadką mutacje genetyczna nie uwzglednianą jeszcze w badaniach i klops. Nie mówiąc już o mutacjach de novo.

Chyba, że jeżeli mówimy o konkretach to możesz napisać jakie badanie zawsze i w 100% wykryje chorobę u dziecka? Podpowiem, nie
  • Odpowiedz
@Kaijot: Czyli "bo chcą". Dlaczego chcą? I co niesamowitego i cudownego jest w rzeczy którą robi każda mysz w kącie? Co niesamowitego i cudownego jest w życiu osoby z porażeniem mózgowym?
  • Odpowiedz
@MPXD: w życiu osoby z porażeniem mózgowym nie ma nic cudownego.

Cudowne i niesamowite jest stworzenie nowej istoty. Przekazanie jej części siebie i kształtowanie poprzez wychowanie. Cudowne jest widzieć w tej Istocie swoje odbicie.

@HAL__9000: Wypowiadam się w swoim imieniu. I pewnie spora cześć rodziców się ze mną zgodzi. Wiec możesz to nazwać subiektywno - obiektywną opinią.
Nie ma też w tym absolutnie nic szkodzącego.
  • Odpowiedz
@Kaijot:

Cudowne i niesamowite jest stworzenie nowej istoty.


Osoba z porażeniem mózgowym też jest istotą. Jej stworzenie również jest cudowne i niesamowite? Wszak tak wynika z twoich
  • Odpowiedz
Stworzenie istoty z nieuleczalną, ciężką chorobą nie jest, w moim odczuciu, niczym cudownym i nigdy czegoś takiego nie mówiłem. Nieuczciwym robieniem kurtyzany z logiki jest natomiast rozpatrywanie skrajnych przypadków (ciężkie choroby) jako ogółu. Nie idź tą drogą.

Czytaj przedłużenie własnego ego.


@HAL__9000: yup. Choć nie
  • Odpowiedz
Nieuczciwym robieniem kurtyzany z logiki jest natomiast rozpatrywanie skrajnych przypadków (ciężkie choroby) jako ogółu.


@Kaijot: Szkoda że te kilka przypadków jednak zaistniało. I wcale nie uważam że można kogoś poświęcić dla ogółu. Ala wasza rządza wąchania główki i zabawy w domek jest widzę warta dowolnej liczby ofiar.


Radość i spełnienie stwórcy jakiegoś dzieła to
  • Odpowiedz
nie ma nic subiektywnego w biologicznym imperatywie rządzącym całym gatunkiem. Tylko wybrakowane jednostki nie mają takiej potrzeby.


@Kaijot:

Zacznij kwestionować zamiast jechać na automacie.
  • Odpowiedz
@Kaijot:

Stworzenie istoty z nieuleczalną, ciężką chorobą nie jest, w moim odczuciu, niczym cudownym i nigdy czegoś takiego nie mówiłem


Napisałeś wyraźnie "cudowne i niesamowite jest stworzenie nowej istoty", czyli wedle tych słów wychodzi na to, że nieważne jaka by ona nie była, to będzie to "cudowne" tylko dlatego, że jest "nową
  • Odpowiedz