Wpis z mikrobloga

Zna ktoś może jakąś wciągającą książkę historyczną? Nie powieść jak dywizjon 303 czy kamienie na szaniec, coś stricte o faktach. #literatura

#ksiazki Najlepiej jeszcze jakby była łatwo dostępna.
  • 16
  • Odpowiedz
@Destr0: Mój gust to bardziej fantasy albo psychologia (lecz musi być historyczna) bardzo podobał mi się Orwell 1984, szukałem Biografii Gandhiego bo bym przeczytał ale nie znalazłem... Najbardziej by mi pasowało jakby była książka o psychologii w czarnych wiekach kościoła (typu czarownice, magia, czarnoksięstwo, koty, przesądy,palenie na stosie).

@Marmite: Niestety takie coś mnie nudzi, trudno mi będzie spamiętać i nie będę miał przyjemności czytania. Ale i tak dzięki ;D

@
  • Odpowiedz
@simono: Stulecie detektywów, Stulecie chirurgów - pierwsza o historii kryminalistyki, druga o chirurgi. Obie tego samego autora, czyta się jak dobre kryminały :)

Najbardziej by mi pasowało jakby była książka o psychologii w czarnych wiekach kościoła


Cykl o Inkwizytorze Jacka Piekary czytałeś?

No i nie byłbym sobą, gdybym nie polecił Dukaja - Lód (s-f + historia, z cyklu, co by było, gdyby...) oraz Inne pieśni (fantasy + starożytna fizyka/filozofia)
  • Odpowiedz
@simono: to o faktach czy fantasy? jeśli fantastyka to polecę Jacka Komudę - walki na miecze, zajazdy itp. staropolskie klimaty, naprawdę fajnie się czyta
  • Odpowiedz
@simono: hm hasło faktografia na wiki nie podpowiada zbyt wiele. ale Komudę warto poczytać - naprawdę można się wczuć w klimat Polski szlacheckiej :-)
  • Odpowiedz