Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: do zmywarki skinande od Ikei, czyli de facto elektrolux, dostałem naklejke na blat od spodu i w ten sposób nic złego się nie dzieje, a zawsze uchylam od razu po zmywaniu. Polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop mam w tańszym Electrolux ta opcję ;) jeszcze kupiłem go w promce za 1249 zł

I zajebiście się przydaje. Trzeba pamiętać by nie otwierać zmywarki samemu bo elektrozawór psuje się nawet po jednym takim zdarzeniu. U mnie raz przez to poszedł drugi raz sam z siebie padł a mam ją od lutego.
  • Odpowiedz
jak się jeszcze dowiem, że takie były jak w 2016 kupowałem swoją, to się #!$%@?ę na siebie XD


@pogop: Film z 28 czerwca 2016, więc jeśli kupowałeś wcześniej to nie masz się co #!$%@?ć. Wtedy była to pewnie jeszcze zupełna nowość, ale w okolicach stycznia/lutego 2017 miały to już nawet zmywarki Boscha/Siemensa.
vegeciak - > jak się jeszcze dowiem, że takie były jak w 2016 kupowałem swoją, to się...
  • Odpowiedz
więc jestem na granicy #!$%@? ;)


@pogop: W czerwcu była to jeszcze nowość, albo kompletnie niedostępna na naszym rynku albo dostępna wyłącznie w topowych modelach za horrendalne pieniądze. Ja kupowałem zmywarkę na przełomie roku i nawet wtedy tylko wybrane modele ją oferowały.

Poza tym w Siemensie automatyczne uchylanie drzwiczek działa tylko w programie Eco, który trwa ok. 3 godziny, więc obstawiam że w Electroluxie może być podobnie. Ile razy byś
  • Odpowiedz
(nie trzeba szarpać za uchwyt, wystarczy lekko nacisnąć na front i drzwi otwierają się same - świetna sprawa przy frontach bez uchwytów, bo nie potrzeba nawet frezu).


@vegeciak: o, bardzo ciekawe, jak się moja wykończy, to pomyślę o tym.

Tak swoją drogą, to właśnie mnie zastanowiło, czy ten program eco faktycznie zużywa mniej prądu i o ile mniej? ja zazwyczaj myję programem 30 minut i wszystko jest git, rzadko kiedy
  • Odpowiedz
o, bardzo ciekawe, jak się moja wykończy, to pomyślę o tym.


@pogop: Działa to mniej więcej tak jak na załączonym filmie. Jak masz uchwyty albo frez i nie przeszkadza Ci szarpanie to jest to zbędny gadżet. W innych przypadkach jest to świetna funkcja (ja swoją zmywarkę otwieram tylko w ten sposób).

Co do zużycia prądu i wody - zależy to od konkretnego modelu. W moim przypadku (Siemens SR656D00TE) w trybie Eco zmywarka na jedno zmywanie zużywa:
-
vegeciak - > o, bardzo ciekawe, jak się moja wykończy, to pomyślę o tym.

@pogop: D...
  • Odpowiedz