Wpis z mikrobloga

trend wyludniania się miast na rzecz gmin


@Thomas_Szasz: który kraj zachodni ma ten trend tak ogromny, że osiąga 40%?

Myślę, że to wciąż rzeczywistość. Wszystkie te muzyczne klipy w wiejskim krajobrazie. Niezwykle popularny Rolnik Szuka Żony. Serialy.

Gdzie w Rosji nie ma nic bliskiego tej obsesji na punkcie wsi.
który kraj zachodni ma ten trend tak ogromny, że osiąga 40%?


@mobutu2: To jest zupełnie źle zadane pytanie. Mówiłem o trendzie - o przyczynie przyrostu populacji wiejskiej w Polsce, i o przyczynie spadku populacji wiejskiej w Rosji.
Gdzie w Rosji nie ma nic bliskiego tej obsesji na punkcie wsi.


@mobutu2: Bo i ta wieś nie ma nic Rosjaninowi do zaoferowania. Nie ma możliwość romantyzowania zabitej dechami dziury do której ledwo się da dojechać. Przejazd przez wieś to dla Rosjanina z miasta spotkanie z innym, dzikim światem. Pooglądaj sobie jak Ruscy youtuberzy porównują na google maps swoje wsie z naszymi.

tak myślę, ale chodzi o to, że Rosjanie tam
@mobutu2: Co to jest mentalnośc wiejska?
Czy Rosjanie mieszkający w kilkusettysięcznym mieście, ale srający do wiaderek i wyrzucający odchody to dołu przed oknami to jest jakaś wyższą ''miejską mentalność''?

Zobaczmy film z Czity (screen poniżej) , miasta w Rosji w którym mieszka ponad 300 tys. ludzi.
Jaką mentalność mają ci ludzie? Miejską?

Tu cały film.
I takich filmów widziałem więcej. Nawet w milionowym Murmańsku mężczyzna utopił się w toalecie przed
Pobierz
źródło: comment_rHiHj2IWNydCsfebq3cWNclkfVmQ9fJB.jpg
o przyczynie spadku populacji wiejskiej w Rosji


@Thomas_Szasz: przeprowadzka ze wsi do miasta 60-70 lata z 50% do 25%

o przyczynie przyrostu populacji wiejskiej w Polsce


@Thomas_Szasz: twierdzisz, że to jest deurbanizacja , no ok, tylko to nie wiele 3-5%
Francja, Niemcy, Brytania - 15-25%
nie 40%
Bardziej przypomina Rumunię.

I jeszcze bonusowa zagadka: ile to jest 26% ze 144 milionów?


I masz na myśli to że w Rosji większe
@mag_zbc: Nie twierdzę, że życie na wsi to jakoś lekke. Mogę nawet zgadzić, że zwykla polska wieś jest lepsze niż rosyjska. Argumentem jest że Polska w przeciwieństwie do Rosji, wciąż w dużej mierze kraj rolniczy, a wioska jest znacząca.

od 1991 roku z mapy Rosji zniknęło ponad 20 000 wsi


To zgadza się z tym, co ja mówią, że Rosjanie nie mieszkają na wsi. Przynajmniej nie w tych samych liczbach co
To zgadza się z tym, co ja mówią, że Rosjanie nie mieszkają na wsi.


@mobutu2: Ty nie mówisz "Rosjanie nie mieszkają na wsi", ty stawiasz pytanie

Polacy czy Rosjanie mają bardziej głęboko zakorzenioną mentalność wiejską?


To są dwie różne sprawy.
To zgadza się z tym, co ja mówią, że Rosjanie nie mieszkają na wsi.


@mobutu2: Ty nie mówisz "Rosjanie nie mieszkają na wsi", ty stawiasz pytanie

Polacy czy Rosjanie mają bardziej głęboko zakorzenioną mentalność wiejską?


To są dwie różne sprawy.
To są dwie różne sprawy.


@mag_zbc: proszę kontynuuj, Rosjanie, którzy mieszkają w miastach, jakoś nadal mieszkają na wsi, ale Polacy, którzy mieszkają na wsi, w jakiś sposób już mieszkają w mieście.

Co mam źle?
@mobutu2: co ma piernik do wiatraka? Ty nigdzie nie stawiałeś tezy "gdzie Polacy/Rosjanie mieszkają", tylko "czy Polacy/Rosjanie mają głęboko zakorzenioną mentalność wiejską?". Rosjanie którzy uciekają ze wsi, w sekundę po przeprowadzce do miasta tracą swoją "głęboko zakorzenioną mentalność"?
@szurszur:

ale srający do wiaderek i wyrzucający odchody to dołu przed oknami


Mam wątpliwości co do tego poziomu dyskusji.

W sławnym miastu WologdiE
Wilki jeżdżą na pyzdiE

Jesteś z miasta?

Jaki jest twój argument, że niektóre Polacy są bogate, a niektóre Rosjanie są biędny. A ponieważ Polacy są zawsze lepsze we wszystkich obszarach niż Rosjanie. Dlatego, nie ma o czym rozmawiać.

Nawet w milionowym Murmańsku mężczyzna utopił się w toalecie przed
nie stawiałeś tezy "gdzie Polacy/Rosjanie mieszkają"


@mag_zbc: jest to fakt ze zdjęcia

Rosjanie którzy uciekają ze wsi, w sekundę po przeprowadzce do miasta tracą swoją "głęboko zakorzenioną mentalność"?


to były lata 60. i 70.

Myślę, że mamy pokolenie Rosjan który 75% urodzony i wychowany w miastach. I kto nie interesuje się wsią, na dobre albo na złe, nie wiem.

Dlaczego 75% Polaków ma inne opinii, bez względu na fakty, nawet w
@mobutu2: Misiu kolorowy, mam wrażenie że wyobrażasz sobie tą wieś jako chaty pokryte strzechą przy których świnie taplają się w błotku a ludzie przez cały dzień #!$%@?ą z kosą w polu, tymczasem większość tej "ludności wiejskiej" żyje w podmiejskich wsiach czyli są po prostu mieszkańcami aglomeracji. Codziennie dojeżdżają do pracy w mieście a potem wracają do swojego domu i nie muszą gnieżdźić się w commie bloku na paskudnym szarym blokowisku. Rosja
Pobierz
źródło: comment_voanbpsU0DSAjrr7wp6PZ2QuclnNhW6r.jpg