Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję okularów. Dużo pracuję przy komputerze więc rozglądałem się za szkłami z blokowaniem światła niebieskiego (blue control), ale ostatnio u optyka słyszałem, że to trochę marketing i polecali powłokę antyrefleksową o nazwie Crizal Sapphire.
Czy ktoś się spotkał z nimi (zwłaszcza z tą drugą) i może coś doradzić?

#wzrok #optyk #okulista
  • 11
@mr_arrchi: ten filtr światła niebieskiego jest częścią powłoki antyrefleksyjnej. Zastanów się, czy potrzebujesz specjalistycznych okularów do pracy z ekranami (antyrefleks z filtrem "niebieskiego światła") czy bardziej uniwersalnych (standardowy antyrefleks).
@mr_arrchi: ten filtr światła niebieskiego jest częścią powłoki antyrefleksyjnej. Zastanów się, czy potrzebujesz specjalistycznych okularów do pracy z ekranami (antyrefleks z filtrem "niebieskiego światła") czy bardziej uniwersalnych (standardowy antyrefleks).

@GloomySunday: Sam tak naprawdę nie wiem. Jeśli te szkła blue control nie będą przeszkadzały na co dzień to czemu z nich nie skorzystać. A jeśli będą to pewnie lepiej uniwersalny antyrefleks.
@friboo: powłoka antyrefleksyjna służy do niwelowania negatywnych skutków noszenia okularów — odblaski, brudzenie się, parowanie, uszkodzenia itp. Czasami, dzięki konkretnym warstwom lub filtrom może nabierać właściwości specjalistyczne — jak w przypadku filtra światła niebieskiego. Aktualnie nikt normalny nie wykonuje okularów bez antyrefleksu, ale kiedyś się to zdarzało. Zakładam, że specjaliści zalecali w przypadku wady wzroku antyrefleks, aby podnieść komfort pracy z ekranami, ale też ogólny i tak się przyjęło. Sama powłoka