Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, zainstalowałem chrome OS za pomocą CloudReady home edition w celu ożywienia mojego starego lapka. Korzystając z filmu https://www.youtube.com/watch?v=zrU_Bcjs8Dc chciałem zainstalować u siebie JDK i intellij idea niestety nie za bardzo mi to wychodzi (nie wszystko działa tak jak u autora filmu) . W 2 minucie autor przenosi wypakowany plik jdk do folderu głównego. Niestety używając komendy mv zmienia mi nazwe tego folderu (Wygoglowałem że ta komenda odpowiada i za zmianę nazwy i przenoszenie plików/folderów) niestety wpisując wydawałoby się prawidłowo komende nadal nie mogę przenieś tego folderu (mv jdk-13.0.1 /home )
1. Może jest łatwiejszy sposób zainstalowanai tych narzędzi?
2. Proszę o wskazówki a najlepiej step by step jak tego dokonać. Dzięki !
#chromebook #linux #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
niestety wpisując wydawałoby się prawidłowo komende nadal nie mogę przenieś tego folderu.


@matmat2000: Ogarnij podstawy basha i shella linuksowego bo odpadłeś na samych podstawach.

Mv działa tak:
mv
  • Odpowiedz
Mv działa tak: mv "co" "gdzie" "gdzie" działa tak, że jeśli istnieje to do tego miejsca przenoszone są pliki.


No tak to ogarnąłem. Według tego wpiszuje mv jdk-13.0.1(nazwa wypakowanego folderu) /home(folder główny do którego chcę przenieś). Jeśli dam bez / to zmienia mi nazwę folderu na home/

Ewentualnie wskaż moment w filmie na którym odpadłeś.

dokładnie w 2 minucie zaczyna się przenoszenie tego folderu
  • Odpowiedz
@matmat2000: a ten plik jdk... to masz w takiej wersji jak piszesz? Używałeś tabulatora do uzupełniania nazw?
Spróbuj zrobić tak:
mv ./jdk[TAB]/ /home/
jeśli nazwę masz poprawną powinno to wyglądać tak:

mv
  • Odpowiedz