Wpis z mikrobloga

Skandal na 26 Biennale Plakatu Polskiego. Marszałek wycofuje nagrodę, gdyż nagrodę w konkursie politycznie niewygodny artysta. Co więcej decyzję PiS komisja konkursowa otrzymała 13 grudnia. Aż chce się powiedzieć. Witajcie z powrotem w PRLu !

Szymon Szymankiewicz za pracę „Loading” otrzymał Złoty Medal Marszałka Województwa Śląskiego podczas piątkowej wystawy pokonkursowej 26. Biennale Plakatu Polskiego w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. To najstarszy konkurs w dziedzinie sztuki plakatowej w Polsce.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, wycofał się z przyznania nagrody finansowej w najstarszym konkursie plakatowym w Polsce. Decyzja zapadła po werdykcie jury, które nagrodziło pracę ostrzegającą przed rozwojem nazizmu.

Wykładowca UAP Szymon Szymankiewicz, który wcześniej nie raz dogryzał pis, tworząc głośne plakaty np. po zabójstwie prezydenta gdańska Pawła Adamowicza lub podczas wyborów parlamentarnych które krytykowały partię i jego prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Urząd marszałkowski znał decyzję Jury konkursowego od września, kiedy została ogłoszona.W grudniu zarządano skanów zwycięskich plakatów, wg rzecznika decyzję o wycofaniu nagrody wysłano 9 grudnia, tłumacząc go "nieprzewidzanymi" wydatkami w jednostkach kultury.


#neuropa #polska #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #polskaszkolaplakatu #plakat #grafika #cenzura #piskomunabis #polityka
grubson234567 - Skandal na 26 Biennale Plakatu Polskiego. Marszałek wycofuje nagrodę,...

źródło: comment_9TEPqDYWcwOnzNYIizstZNFCSiQINMmC.jpg

Pobierz
  • 20
@przeciwko78: nie musiala byc glupia - czasami troche socjotechniki i inaczej rozumiesz cos co jest. Radze poczytac troche o tamtych czasach i zmaganiach z cenzura, oraz roznych patentach, dzieki ktorym udalo sie czesc rzeczy przemycic.
nie rozumiesz albo nieważnie przeczytałeś.

Nie pisałem o kneblu, bo póki co jest to niemożliwe, tylko o mediach publicznych.

Czy Kurski mógłby wyemitować Ucho prezesa?


@przeciwko78: Czy chcesz właśnie powiedzieć, że Miś był puszczany w telewizji za tamych czasów czy znów czegoś nie rozumiem?
@wioslarz-umyslow: Byl puszczony w kinie i wkurzyl wiele osob, przede wszystkim tym, ze okazal sie "hitem" jak na owe czasy.. Z serialu Alternatywy tez wiele scen wypadlo, bo cenzura, a puszczony byl pozniej, nie zaraz po nakreceniu, jak juz troche bardziej odtajalo... Pozwolono wtedy tez nakrecic zmiennikow...
@przeciwko78: OK, jeśli chodzi ci o gólnie o krytykę władzy jako takiej, to podejrzewam, że wszystko zależy od pewnego kontekstu. Widzę, że tutaj bardzo uwziąłeś się na „Polskę Kaczyńskiego”, ale to jego można było nazywać ziemniakiem swego czasu (mówię o prezydencie), a to jednak później człowiek został skazany za obrazę Komorowskiego. Z samego Kaczyńskiego też non stop się ktoś śmieje i mu wytyka.

Obecnie z krytyką samej władzy nie jest tak
za obrazę prezydenta są paragrafy. I nie Komorowski je stworzył.


@przeciwko78: jakbyś przeczytał co napisałem to nie pisałbyś takiej głupoty.

Nadal omijasz temat mojego wątku, co gorsza godzisz się na gomułkowski poziom publicznych mediów.


@przeciwko78: Twój wątek jest taki, że teraz jest kaczor i jest bardzo, źle, gorzej niż za komuny i świat się zawali. Ja po prostu twierdzę, że do komuny jeszcze kawałek, choć idziemy w tym kierunku. Podałem