Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

z nudów, które mnie czekają w te święta chciałem zrobić coś z #diy . Postanowiłem wykorzystać stare Raspberry Pi 3 i wykorzystać je do budowy samochodzika RC. Problem jest taki, że o ile od strony programistycznej sobie poradzę to mam problem jak to podłączyć od strony elektronicznej.

Na tę chwilę mam Raspberry Pi 3 B, dużo kabelków, koszyki z bateriami i parę ledów.

To co na tę chwilę mam w koszyku to:
- Podwozie + silniki
- Sterownik do silników

Przy jakiś przykładowych projektach innych ludzi często widzę, że mają również coś takiego. Czy będzie mi to potrzebne? Czy silniki same w sobie różnią się od serwomechanizmów? Czy taki serwomechanizm to jedynie do zastosowań jak obrót osiek?

Co Wy byście jeszcze dodali (pomijając kamerkę)?

W założeniu wyglądać to będzie podobnie do samochodzika na zdjęciu

#programowanie #raspberrypi #elektronika
Edgard - Cześć Mirki,

z nudów, które mnie czekają w te święta chciałem zrobić coś ...

źródło: comment_As21LNls3KHNjilwxD7NPuUFFah3d0d4.jpg

Pobierz
  • 1
@Edgard: jeśli chodzi o tę płytkę, to ja ją wykorzystywałem głównie do oświetlenia LED. To co ona Ci daje to sterowanie PWM - możesz ustawić żeby silnik kręcił się nie z pełną prędkością, a np. z 50% mocy. Możesz to też zrealizować poprzez oprogramowanie, ale wtedy nie będzie to tak dokładne i np. u mnie przy diodach LED było chyba widać czasami jakieś nienaturalne zmiany w jasności. W sumie to przy