Wpis z mikrobloga

Tą edycję zamknąłbym pod szyldem zobrazowania przejawów atawistycznych zachowań plemiennych. Wykopki stworzyły sobie plemię, mit (nieskazitelny Kamil) i wyimaginowanego wroga (wafle z wykopu) z którym dzielnie walczyły. Walczyły czasem manipulując faktami, czasem umniejszając wadom własnej religii i usprawiedliwiając swego boga za wszelką cenę, walczyły dokładnie tymi samymi metodami które krytykowały w waflach (hejt, grupowy ostracyzm) czyli przejawiając plemienną moralność, a gdy tylko ktoś ważył się zaburzyć ich zbiorowy mit pokazując Kamila obiektywnie w innym świetle - atakowali krytyką i obelgami bojąc się, że ich wyidealizowana wizja tego małego kawałka rzeczywistości może się wyszczerbić.

Przede wszystkim brawo. Założę się, że większość z was będąc tam w grupie razem jechałaby po Kamilu w obawie przed wykluczeniem ze stada. Jesteście doskonałym materiałem dla sekt, kultów i partii politycznych.
#bigbrother
  • 12
  • Odpowiedz
@szopiszpon: Brawo.Zamiast ciskać beke z tych przygłupów z ekranu to sekta mode ON wychodki tylko żeby wam się styki nie popaliły jak Kamil po wyjściu wskoczy w koszulke NOMANIE i bedzie namawiał was do kupna xDDD
  • Odpowiedz
@szopiszpon: Ja już sobie jakiś czas temu odpuściłam wchodzenie tutaj w głębsze dyskusje na temat Kamila. Mam swoje zdanie i to mi wystarczy. Po co mam sobie szargać nerwy ;) Starałam się pisać też o innych aspektach tego programu i wtedy mimo wszystko udawało się tutaj złapać z niektórymi porozumienie ponad podziałami :)
  • Odpowiedz
@mokka89: @szopiszpon: @majkelmalone: Dlaczego zakładacie, że zwolennicy Kamila nie widzą jego wad? Mnie na przykład mocno raziło w oczy jak czasem zaczynał opowiadać jakieś poprzekręcane historie albo lekkie teorie spiskowe. Mimo to, wypadał ciągle najlepiej na tle pozostałych uczestników. W ogóle pod względem robienia kontentu w tej edycji jak dla mnie: Kamil > Wiktor >> Długo nic >> reszta uczestników. Może trochę z dystansem. Spójrzcie czasem na to fanatyczne
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Propo teorii spiskowych - przy każdym głosowaniu czytałem tutaj, że TVN manipuluje głosami żeby tylko Kamil nie wygrał. Rozumiesz? Cała szatańska telewizja zmówiła się przeciw wykopkom tylko po to by zatrzymać ich boga w drodze po zwycięstwo. I to nie była mniejszość osób na tym tagu.

I żeby było jasne również uważam, że z perspektywy zasad show Kamil i Wiktor najbardziej zasłużyli na wygraną.
  • Odpowiedz