Wpis z mikrobloga

bugatti i porscher gt3rs z chin. Nie odczuwam różnicy w jakości. Z lego to Saturn V, laweta, dźwig czerwony, MACK jest ciekawy, ale bez elektryki.


@Lorenzo_von_Matterhorn: no to sobie pogadaliśmy....

Twoja propozycją jest kupienie #!$%@? podróbek z Chin (bo ty nie odczuwasz różnicy w jakości). Do tego poprosiłem o wskazanie modeli z elektryką, a wymieniasz wszystkie bez elektryki. Poprawiłeś mi humor randomowy użytkowniku klocków wspierający złodzieja z chin.
  • Odpowiedz
@damw: dźwig ma elektrykę.
Wiesz rok czy dwa albo 3 lata temu w tej cenie miałbyś unimoga albo MB Arocsa, teraz można kupić ciekawy pojazd 4x4 do tych 600 zł.
Co do Chin- ja mam #!$%@?. Wysoka cena lego w tych 2 przypadkach nie bierze się z niczego innego jak pozycjonowania cenowego. MB Arocs nie był tani albo Unimog, ale miały elektrykę i pneumatykę, zaś porsche czy bugatii to zwykłe modele.
  • Odpowiedz
Obecnie chińskie podróbki są w TEJ SAMEJ jakości co oryginał.


@Lorenzo_von_Matterhorn: xD a muchy nie jedzą gówna tylko jedzenie... Weź już nie gadaj o tej identycznej jakości bo się ośmieszasz

Poza tym ja lego nie szanuję odkąd zaczęli wznawiać serie.


@Lorenzo_von_Matterhorn: a to ciekawe jest co właśnie napisałeś. Jakie to niby serie wznowiło LEGO ostatnio? Tylko weź się bardziej postaraj niż z tymi podróbkami
  • Odpowiedz
Powinien być dożywotni ban do tagów #lego i #legotechnic dla osób które twierdza że chińskie praktycznie się nie różni xDDD


@Fasol88: mam kilka zestawów lego i kilka lepina. Stare były #!$%@?, nowe są porównywalne, a czasem to i nie wiem czy nie lepsze...
@damw: star wars.
@Qullion: nie ma. Składałem. Doceniam ich za wojenne serie, ale nowy chińczyk > cobi. W Cobi nadal ta jakość jest taka, że raz
  • Odpowiedz
@damw: star wars.


@Lorenzo_von_Matterhorn: lego star wars to seria, która wydawana jest nieprzerwanie od 1999 roku. Nie ogarniam o jakim wznowieniu serii mówisz - żeby coś wznowić, trzeba najpierw przestać to robić. A tutaj przerwania wydawania tej serii nie było.

Oni obecnie tworzą też i swoje modele


@Lorenzo_von_Matterhorn: nie tworzą. Jeśli twierdzisz inaczej - daj przykład, a ja Ci znajdę MOCA/zestaw Lego, którego projekt #!$%@?.

jeśli za 20-30% kwoty
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: to tak właśnie jest u lepina i innych chińczyków i nic porządnie nie jest wykonane, a elementy technic to jakaś parodia. Kupiłem dla sprawdzenia i nawet szkoda mi to na półkę stawiać.
Cobi ma przede wszystkim elementy praktycznie takie same pod względem jakości i ładnie się łączą, mają swoje elementy i swoje modele wymyślają.
Na chińskie klocki boję się wydać 20 zł po tym co kupiłem i nie są to
  • Odpowiedz
lego star wars to seria, która wydawana jest nieprzerwanie od 1999 roku. Nie ogarniam o jakim wznowieniu serii mówisz.


@damw: millenium falcon chociażby. Po tym jak Chińczycy zaczęli kopiować lego wznowiło, przez co wielu kolekcjonerów dostało po dupie.

nie tworzą. Jeśli twierdzisz inaczej - daj przykład, a ja Ci znajdę MOCA/zestaw Lego, którego projekt #!$%@?.


@damw: 23002 Koenigseg One

nie kupujesz takich samych - to raz. Dwa - Lego są
  • Odpowiedz
to tak właśnie jest u lepina i innych chińczyków i nic porządnie nie jest wykonane, a elementy technic to jakaś parodia. Kupiłem dla sprawdzenia i nawet szkoda mi to na półkę stawiać.


@Qullion: ja mam i nie odczuwam wielkiej różnicy, jeśli chodzi o najnowsze zestawy. Stare faktycznie były słabe, ale wygląda to jak lego, zaś chodzi tak sobie.

Cobi ma przede wszystkim elementy praktycznie takie same pod względem jakości i ładnie
  • Odpowiedz
@damw: millenium falcon chociażby. Po tym jak Chińczycy zaczęli kopiować lego wznowiło, przez co wielu kolekcjonerów dostało po dupie.


@Lorenzo_von_Matterhorn: który dokładnie model został wznowiony? Bo 22 przynajmniej są: https://brickset.com/sets?query=Millennium%20falcon

@damw: 23002 Koenigseg One

proszę: https://rebrickable.com/mocs/MOC-4789/paulvandebulk/koenigsegg-one1/#comments
2014 rok.
https://lepinland.com/shop/lepin-technic-series/lepin-23002-moc-koenigsegg-one/ - a tutaj komentarze z 2018. Kto był pierwszy?
  • Odpowiedz
  • 0
@damw ostatnio mireczku okrzyknęły Saturna najnudniejszym do budowania i najlepszym na ekspozycji modelem. Także nie wiem czy staurn najciekawszy...
  • Odpowiedz