Wpis z mikrobloga

szukam pomysłu na rejestrowanie wydatków, budżet sobie ogarnę w excelu, chyba że polecacie jakąś apkę, ale mam problem z rejestrowaniem wydatków. Potem mam na karcie transakcję na dziwną kwotę i zastanawiam się do czego to przypiąć. Macie jakiś sposób na szybką rejestrację zakupów? Wychodzę z żabki klik klik i gotowe. Może jakaś apka do budżetowania ma ocr'a do paragonów?

#budzetdomowy #oszczedzanie
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jurgin: ja używam ynab. Ogólnie bardziej niż zsynchronizowanie takiej apki z kontem w banku, zawsze wolę wprowadzać ręcznie. Takie automatyczne zestawienie mam w portalu konta bankowego, to drugie niepotrzebne. Wprowadzanie ręczne, wymusza nauczenie się wzorców gdzie na co się wydaje, po to to jest tak apka w końcu żebyś tego się dowiedzial, ty, a nie żeby ci się cyferki przepisywaly.

Ynab jest znów w tym lepszy od innych apek do tego,
@jurgin: Ja używam do tego celu Google Keep. Rejestruję wydatki (jedna notatka na jeden miesiąc) a później spis wydatków przeklejam do sformatowanego Excela i "dopinam" kategorię (z utworzonej listy wybieralnej) ;)

Prosty i szybki sposób rejestrowania wydatków- ogromną zaletą jest również to, że możesz udostępnić notatkę np. swojej żonie i we dwoje aktualizować wydatki.

U mnie sprawdza się w 100%.