Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ludzie pomóżcie bo nie ogarniam i sam już nie wiem.

Słynny Daewoo Matiz, jeszcze na czarnych blachach. Zrobione kompletnie hamulce (cylinderki, tarcze, przewody, ble ble ble). Odpowietrzona pompa, odpowietrzone cylinderki, zaciski.

Odpalam tego złoma, wciskam hamulec i pedał wpada całkiem w podłogę - jakby były całkiem zapowietrzone. Gasze samochód pedał twardy i działa normalnie. No #!$%@? mać - NIE WIEM. O co tu chodzi?
Hamulce wydają się całkowicie odpowietrzone - powietrze już nigdzie nie leci. Problem pojawia się tylko jak odpale auto i wcisne hamulec - robi się flak. Zgasze i jest od razu ok.

#mechanikasamochodowa #samochody #mechanika #daewoo #matiz
  • 15
@Eternit_z_azbestu: Przewodu już nie zdążyłem sprawdzić, jutro zajrze - myślałem o tym przed napisaniem tego posta, ale skoro nawet serwo nie działa to dlaczego pedał robi się miekki kiedy na zgaszonym jest w pełni twardy i hamulce 100%?? W sumie to nie powinno mieć wpływu gdyby serwo nie działało.

hamuje? Może tak ma być.


@Ciasto_hirol: No tak ma nie być. Hamuje tylko jak silnik jest zgaszony - ot cała zagadka.
Hamuje tylko jak silnik jest zgaszony -


@rzeznia22: Ej, ale sprawdzałeś że on faktcznie nie hamuje na tym zapalonym silniku czy tylko ci się wydaje że nie hamuje bo pedał głeboko wpada? Może serwo się nadwrażliwe po prostu zrobiło i za bardzo wspomaga a tylko ci sie wydaje że nie hamuje.
@rzeznia22: #!$%@? jedź #!$%@? na stację #!$%@? diagnostyczną. Taką żeby mieli rolki. Sprawdź czy nie masz różnic na hamulcach. Może być tak że przy tych wszystkich wymianach miałeś poniżej minimum płynu w zbiorniczku? Lub całkiem pusty zbiorniczek? Jeśli tak to w ciemno obstawiam że pompa hamulcowa się rozsypała i nie trzyma ciśnienia. Ale najpierw sprawdź na rolkach czy któreś koło nie świruje i to koło bym próbował odpowietrzyć podciśnieniowo
podciśnienia do sprawdzenia


@lansvans: Wszystko tutaj ok.

Ej, ale sprawdzałeś że on faktcznie nie hamuje na tym zapalonym silniku czy tylko ci się wydaje że nie hamuje bo pedał głeboko wpada?


@PDCCH: Sprawdzałem, jeździłem, ledwo biorą i wpada prawie do końca.

Pewnie na zgaszonym nie działa wspomaganie hamulców a ty niewystarczająco się zaparłeś aby bez wspomagania wywrzeć taką samą siłę na pompę hamulcową jak na zapalonym.


@biskup2k: Panie, ja
@rzeznia22 rozumiem że bez ABS? Jeśli z ABS to spróbuj jeszcze na pompie odpowietrzyć. Do pompy hamulcowej są pewnie zestawy naprawcze ale nie bawiłbym się bo pompa to pewnie jakieś grosze. Dziwne tylko że na odpalonym wpada w podłogę a jak zgasisz to tyle nie wyciśniesz
@Jemigrant: Bez ABS.
Na pompie było już odpowietrzane. Nic nie leci.

Kompletnie tego nie rozumiem, że od razu po odpaleniu pedał wpada do podłogi jakby w ogóle płynu nie było i nie bardzo idzie 'napompować'. Jak zgaszę, 3 - 4 razy wciśnięcia i jest jak powinno. Kompletna abstrakcja.