Wpis z mikrobloga

Hello jeszcze raz,

potestowałem sobie Yuqawam z 2019 i batch z końca 2017 roku i powiem szczerze, że są różnice w zapachach, ale nie są to jakieś kolosalne różnice.
Z 2017 nie czuję w ogóle alkoholu, w 2019 ten alkohol bardziej czuć - co może świadczyć o różnych rzeczach, ale o tym kiedy indziej może.

Jest trochę więcej maliny w starszym batchu, natomiast tegoroczny batch, ma tą malinę gładszą, delikatniejszą.
Za każdym razem uzyskiwałem bardzo podobne parametry.
Trwałość na bdb poziome, projekcja pewnie też bardzo podobna.
Batch z 2019 przez to, że jest gładszy i subtelniejszy w wymiarze maliny, sprawia wrażenie ogólnie mniej gęstego (ja wiem, że każdy od razu myśli - oho! reforma!).

Śmiem twierdzić, że może Rasasi biorąc te same składniki od tego samego dostawcy, najzwyczajniej trafili na inne olejki niż wcześniej - bo było mniej słońca i rośliny inaczej kwitły, itp.
Poczytajcie sobie o tym, jak np. stopień dojrzewania cytrusów ma wpływ na uzyskanie słodszych, czy bardziej cierpkich olejków, pomimo absolutnie tego samego procesu destylacji.
Może zdecydowali się wyilozować chemicznie niektóre składowe jednego ze składników i stąd lekkie zmiany w zapachu - niewiadomo.
Ostatnio nad tym myślałem i najzwyczajniej może być i tak, że to nie producent zdecydował wykastrować zapach, a najzwyczajniej sama natura mogła spłatać figla.
Może to jest i też odpowiedź na kościół batchologi dotyczący poszczególnych serii np. Aventusa?
Nie zapominajcie, że takie marki jak Chanel, Dior, Hermes, Versace i wiele innych, wypuszcza gigantyczną liczbę flakonów w ciągu miesiąca.
Trudno jest zrezygnować nawet z 10l jakiegoś składnika, który kosztuję 50 tysięcy euro i wylać go przysłowiowo do kanału, bo Pani Halina zaspała wraz z rodziną i zapomniała zebrać o 5 nad ranem kłącza imbiru i jest bardziej mokry niż zazwyczaj, co wpłynie na reakcję chemiczne.
Oczywiście nie ma też co popadać w skrajności, bo nie można zapominać, że to jednak chemia jest w największej mierze podporą zapachów.

Reasumując krótko i zwięźle.
Dla mnie nie ma ciśnienia, aby koniecznie starać się o starsze wypusty.
Jednakże doskonale wiecie jak jest.
I co tu zrobić :)?

#perfumy #scentlife
dradziak - Hello jeszcze raz,

potestowałem sobie Yuqawam z 2019 i batch z końca 2017...

źródło: comment_3qEKTNh3OWe7R53UUaS5tkK8pnSFk68J.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz