Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję porady. Mam w planach zakupienie PS4, ale to dopiero po Nowym Roku (2020).
Waham się między PS4 Slim, a PS4 Pro. Czy ktoś mógłby doradzić, które lepiej zakupić, które w moim przypadku byłoby bardziej opłacalne?
Mam jakiś tam budżet na te konsole, ale nie posiadam w ogóle monitora 4k, jedynie 1080p, więc nie zależy mi na efektach graficznych nie z tego świata. Konsolka ma działać sprawnie, gierki mają się nie zacinać, i chcę mieć stabilne te 30 fps.
Celuję w gry typu: Red Dead Redemption 2, God of War 4, Uncharted 4, Days Gone, Horizon Zero Dawn.

Ktoś mi jest w stanie powiedzieć co wybrać lepiej? Czekam na komentarze i dzięki za pomoc z góry :D

#ps4 #ps4pro #pytanie #komputery #konsole #konsolemasterrace #graniewgry #sony
  • 19
@Rocky_Zuma_Skye: Raczej wolałbym kupić jedno PS4 nowe i nie martwić się o jakieś uszkodzenia czy wady.
Nie posiadam jednak telewizora 4K, stąd też moje pytanie czy warto dopłacać kilka stówek więcej na wersję PRO, czy nie odczuję większych różnic przy TV 1080p korzystając z wersji SLIM
@lilitch123:
- konsola
- plynnie

wybierz jedno

Już teraz są gry w których fps potrafi polecieć do 20 fps na ps4 slim a nawet pro, wiec tym bardziej bedzie ciezko z gramy ktore wyjda zarowno na ps5 i ps4 (ewentualnie beda bardzo wykastrowane w stosunku do wersji z ps5). Mam nadzieje ze ps5 przynajmniej pozwoli na plynne 60 fps w 1080p/2k w każdej nowej grze jaka na te konsole wyjdzie.
@Rocky_Zuma_Skye: Na pewno z zakupem konsoli jeszcze mi się nie śpieszy. Póki co i tak mam obowiązki i inne tytuły do ogrania na samym PC. Zakup konsoli przewidywałbym raczej na wakacje 2020, przed premierą PS5, coby cena PS4 drastycznie spadła (na co liczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Rocky_Zuma_Skye: przeciez to nie sa zadne glupoty. To co napisalem to znany fakt (mowa o spadkach fps), sami gracze sie na to skarza. Chyba, ze chodzilo ci o "wykastrowanych" grach z ps5 wychodzacych rowniez na ps4, ale to tez jest fakt. Wystarczy zobaczyc jak wygladaly gry na premiere na xbox 360 a jak na xbox one.
@Rocky_Zuma_Skye: roznego rodzaju profesjonalne testy gier z konsol (z licznikami fps w czasie rzeczywistym) pokazuja, ze jest to zdecydowanie czesciej niz "czasem" i wystepuje to w wielu grach (nie tylko grach AAA). Juz sam fakt, ze samo 30 fps jest dosyc nieprzyjemne to spadki do 20 (nawet czasowe) nie powinny byc dopuszczalne. Dlatego oby ps5 przeszlo z 30 na 60 fps (chociaz w tym 1080p) bez spadkow do 30-50 (albo z